reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Taos

Volkswagen ailesine dahil olacak yeni modelin ismi belli oldu

Kuzey Amerika pazarı merkeze alınarak ürün gamına dahil edilecek olan yeni Volkswagen modeli, adını önemli bir kasabadan alıyor.

Şu sıralar daha çok elektrikli ID modelleri üzerinden gündeme gelen Volkswagen cephesinin ürün gamındaki çeşitlendirmeyi kapsamlı şekilde yürüttüğünü biliyoruz. Yapılan planlama kapsamında Tiguan’ın altında konumlanacak olan kompakt bir crossover hazırlığı içerisinde olduğu bilinen markanın hedefi ise daha çok Kuzey Amerika olacak. Bir süredir dış basında beklentisi içerisine girilen modelin adı kısa süre önde resmiyete kavuştu. “Taos” adıyla üretim bandına çıkarılacağı netleşen modelin bu adıysa, 6.000 kişiye ev sahipliği yapan ve 400 yıllık bir tarihe sahip olan 1000 yıllık bir Kızılderili topluluğuna sahip Taos kasabasından geliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Taos

Araçla ilgili önemli açıklamalarda bulunan VW Amerika ekibinden Hein Schafer; “ Volkswagen ailesinin en yeni üyesinin adını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Arabanın doğasını somutlaştıran bir isim seçmek bizim için çok önemliydi. Taos bu noktada muhteşem bir uyum sergiliyor. Taos şehri sanata, tasarıma ve harika yemekleri en az bir metropol kadar önem veren küçük bir şehir.” ifadelerine yer verdi. Taos Belediye Başkanı Dan Barrone ise; “Volkswagen’in araçlarına Taos kasabasının adını vermesinden heyecan duyuyoruz. Topluluğumuzun zengin tarihini ve kültürünü Volkswagen ile paylaşmak harika bir fırsat.” dedi. 13 Ekim’de tanıtımı gerçekleştirilecek olan modelin karakteristik tasarım detaylarıyla öne çıkması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR