reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Resmi açıklama geldi; Volkswagen kompakt pickup pazarına giriş yapacak mı?

Hyundai ve Ford’un hamleleri sonrasında gözlerin çevrildiği Volkswagen, kompakt pickup pazarına geleneksel motorlar üzerinden girilmeyeceğini net şekilde ifade etti.

Pickup pazarı Avrupa kanadında kan kaybederken, resmin Amerika tarafında ise palete yeni renkler eklenmeye devam ediyor. Hyundai’nin kendinden uzun süredir beklenen Santa Cruz hamlesini seri üretime etkileyici bir şekilde geçirmesiyle kızışan sürece, kısa süre önce Ford da Maverick ile dahil oldu. Kullanıcıların hiç olmadığı kadar seçeneği önünde gördüğü bu ortamda gözler bir diğer önemli aktörlerden olan Volkswagen cephesinde. Geçtiğimiz yıllarda konsept pickup modelleriyle dikkat çeken Almanya merkezli üreticinin Santa Cruz ve Maverick’e bir rakibi devreye almasıyla ilgili açıklamalar da gecikmedi. Markanın Kuzey Amerika Pazarlama ve Satış sorumlusu Duncas Movassaghi, içerisinde bulundukları dönüşümü öne sürerek, kompakt bir pickup hamlesinin masada olmadığını çok net bir şekilde ifade etti.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Volkswagen için ancak elektrikli pickup bir seçenek olabilir”

Gündemdeki beklentilerle ilgili Auto News‘e konuşan Movassaghi; “Volkswagen içerisindeki önceliğimiz, ürün gamımızda halihazırda satışta olan içten yanmalı motora sahip araçları rekabet içerisinde tutmak. Şu aşamada kısıtlı bir kitleye hitap edecek benzinli veya dizel motora sahip kompakt bir pickup için yatırım yapmak bizim için mantıklı bir adım değil. Bildiğiniz üzere ürün gamımımızı elektrikli araç odağında dönüştürüyoruz. Ancak önümüzdeki süreçte elektrikli bir pickup seçeneği düşünülebilir.” ifadelerine yer verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2015 yılında yine bu pazarda patlak veren emisyon skandalının bedelini bugün hala ödemeye devam eden Volkswagen’in, pazarın yeni trendi olan elektrikli pickup projesine yönelmesi de şüphesiz daha mantıklı olacak. Mercedes’in X-Class ile Avrupa’da yaşadığı hayal kırıklığı da burada baz alınması gereken sonuçlar arasında. Şirketin Avrupa kanadındaki amiral gemisi Amarok’un Ford ile yapılan ortaklık kapsamında Ranger altyapısıyla çok daha iddialı dinamiklere sahip olmasını bekliyoruz.

İlgili video

Ford Maverick; aileye uygun fiyatlı pickup seçeneği