reklamı kapat

POPÜLER

Türk tasarımcının “Tesla Pickup” konsepti dış basının gündeminde

Kısa süre önde resmi detaylarıyla gündem olmaya başlayan Tesla Pickup, başarılı Türk tasarımcı Emre Husmen yorumuyla karşımızda.

Yeni jenerasyon Volkswagen Golf‘ün henüz prototip olarak nitelendirebileceğimiz şekilde kameralara yansıyan ilk bilgileri, pek çok kişiyi memnun etmedi. Bunun altında yatan en temel sebepse tahmin edebileceğiniz üzere belirlenen çizgilerle ilgili. Volkswagen tasarım ekibinin tatillerini yarıda kesip, projenin başına getirilmiş olabileceği ihtimallerini düşündüğümüz bu sürecin otomobil üzerindeki ilgiyi de etkilemesi doğal. Bu sebeple önemini bir kez daha anlayabileceğimiz tasarım konusunda bizi bekleyen önemli gelişmelerden birisi de Tesla’nın elektrikli pickup projesi olacak. Geçtiğimiz ay içerisinde Elon Musk tarafından ilk ipucu paylaşılan modelin şimdiden Rivian gibi çok ciddi bir rakibi var. Geçtiğimiz süreçte BMW M4 CSL ve Model S projelerini sizlerle paylaştığımız Türk tasarımcı Emre Husmen, Tesla Pickup projesinde ortaya koyması gerektiği güçlü duruşu kendi vizyonuyla yine başarılı bir şekilde ortaya koyuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan detaylar

Husmen’in çalışmasındaki detaylar kendinden emin bir karakterin üzerine oluşuyor. Baktığımızda oldukça kaslı ve yekpare yapıda bir ön tasarım, LED teknolojisine sahip ışıklandırmalarla robotik bir hava yansıtıyor. Tasarlanan jantların da güzel bir şekilde ahenge hizmet ettiği yapının arka bölümününde ise nispeten genel görünüme naziklik katan ince formlu LED stop tasarımının varlığı ilk bakışta göze çarpıyor. Elektrikli araçların en önemli getirilerinden birisi olan geniş iç hacim, pickup sınıfındaki bu negatif etkiye büyük oranda reçete olacak gibi görünüyor. Önümüzdeki süreçte Musk ve ekibinin resmi bakış açılarıyla karşımızda olacak olan Tesla Pickup, 800 kilometreye kadar menzille kullanıcılarına hizmet etmeyi bekleyecek.

İlgili video
Aston Martin Rapid E