reklamı kapat

POPÜLER

Bugatti Divo
Bugatti Divo
Bugatti Divo
Bugatti Divo
Bugatti Divo

Çölde 5,8 milyon dolar! Bugatti Divo en zorlu teste girdi [Galeri]

21 Nisan 2019

Otomobil firmaları geliştirdikleri araçları en zorlu koşullarda test ediyor. Bu durum 5,8 milyon dolarlık hiper otomobil Bugatti Divo için de değişmiyor.

Bugatti Divo modelinin tanıtılmasının üstünden neredeyse sekiz ay geçti. Ancak firma aracın testlerine devam ediyor. Bu sefer yapılan test ise sıcaklık konusunda sınırları zorluyor. İnanılmaz yüksek fiyatı ve tasarımıyla nefes kesen Bugatti Divo, dünyanın en sıcak yerlerinden Kalahari Çölü‘nde test edildi. Aracın geliştirme mühendislerinden Julia Lemke tarafından gerçekleştirilen test kapsamında Divo’nun bir kaç saat boyunca 250 km/s hızla yol aldığı belirtiliyor. Deneme kapsamında bu kadar yüksek hızda ve yüksek sıcaklıktaki durumu değerlendirilen hiper otomobil, gerekli kriterleri sorunsuz olarak sağlamış durumda. Gerçekten çok kışkırtıcı bir tasarımı bulunan Divo, performans konusunda da inanılmaz bir noktada yer alıyor. Araçta Chiron’da da gördüğümüz 8.0 litrelik 16 silindirli ve 4 turbo destekli devasa bir motor yer alıyor. Kardeşinde olduğu gibi 1.479 beygir güç üreten bu motor, aracı maksimum 380 km/s hıza çok rahat şekilde çıkartabiliyor. Her bölümünde ultra lüks materyallerin kullanıldığı araç, test kapsamındaki siyah rengiyle Batman için hazırlanmış izlenimi yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bugatti Divo sadece hayallerimiz süslüyor

Bugatti’nin Divo’dan sadece 40 adet üreteceği biliniyor. Bu açıdan ultra zengin birçok kişinin dahi sahip olamayacağı otomobil, alanda gelinen son noktalardan birisini gözler önüne seriyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da firmanın en pahalı aracı La Voiture Noire