reklamı kapat

POPÜLER

Bugatti Divo, Koenigsegg Regera ve niceleri; süper otomobiller ralli aracına döndü

İngiltere merkezli bir tasarım ekibi tarafından hayata geçirilen süper karakterli ralli otomobilleri, Bugatti Divo gibi pek çok yeni modeli merkeze alıyor.

Ferrari Bugatti, Lamborghini ve Koenigsegg gibi örneklerini kolaylıkla artırabileceğimiz isimler, performans konusundaki limitleri her yıl yeni bir noktaya çekiyor. Maksimum hızın ötesinde artık en iyi sürüş dinamiklerinin yakalanabilmesi üzerine şekillenen mühendislik harikaları, özellikle Bugatti ve Koenigsegg arasındaki son çekişmenin ardından fren mesafesi konusunda da ayrı bir çerçevede değerlendirilmeye başlandı. Tüm bu parçaların yanında bağımsız tasarım geliştiricileri, halihazırda fazlasıyla fütüristik olan bu otomobilleri, ait olmadıkları dünyalara taşıyarak otomobil meraklılarının dikkatini çekmeyi başarıyor. Sıkı LOG takipçilerinin anımsayabileceği gibi, bu tarz projeleri aralıklarla radarımıza alıyor ve birlikte değerlendirme şansına erişiyoruz. Model çeşitliliğinin artması ve genişlemesiyle birlikteyse bizleri bambaşka örnekler de karşılamaya başlıyor. Tıpkı şu anda bakmakta olduklarımız gibi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Listedeki isimler

Modellerle ilgili bir detay değerlendirmesi yapmadan evvel, dilerseniz ilk olarak listede kendisine yer bulanlara bakalım. Burada karşımıza; Bugatti Divo, Ford GT40, Ferrari Portofino, Koenigsegg Regera, Lamborghini Aventador SVJ, McLaren Senna, Tesla Model X ve Reliant Robin isimleri çıkıyor. Listedeki parçaların hemen hepsi, meraklılarının hemen fark edebileceği gibi bu yıl tanıtımı gerçekleştirilenler arasında yer alıyor. İngiltere merkezli NeoMam Studios tarafından hayata geçirilen projede elektrikli olarak Tesla Model X’in ve üç tekerlekli bir otomobil olarak Reliant Robin’in olması da ayrı bir noktada dikkatimizi çekiyor. Gerçek hayattaki versiyonlarıyla saatte 400 kilometrelere varan hızlara çıkan bu süper otomobillerin ralli dünyasına da bir o kadar yakıştığını söylemeden edemiyoruz. Siz de tasarımlarla ilgili düşüncelerinizi yorum olarak iletebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Bugatti Divo