reklamı kapat

POPÜLER

Koenigsegg Regera

Koenigsegg Regera 0-400-0 rekoruna bir de kokpitten bakın [Video]

Resmi kaynaklar üzerinden paylaşılan yeni video ile Koenigsegg Regera 0-400-0 rekorunun heyecanı anlık olarak kokpitten kameralara yansıyor.

Geçtiğimiz eylül ayı içerisinde gerçekleştirilen denemeler sonucunda Koenigsegg Regera imzasıyla 0-400-0 rekorunun geliştirilişine şahit olduk. Bugatti ile Koeniggsegg arasında fitili ateşlenen ve kıs süre içerisinde bir kült halini halan bu rekor yarışı, sürecin sonunda İsveç merkezli marka tarafından kelimenin tam anlamıyla domine edilmiş. Regera’da halihazırda Agera RS‘in elinde bulunan rekoru geliştirdi. Hibrit motor teknolojisiyle 1.500 beygirlik güce sahip olan Regera’nın direksiyonu başında fabrika pilotu Sonny Persson vardı. Yapılan denemelerin ardından 31,49 saniye derecesini elde eden Persson, Agera RS’in 36,44’lük derecesini neredeyse 5 saniye geriye çekmeyi başardı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koenigsegg Regera 0-400-0 rekoruna başka açıdan bakış

Rekorun duyurusuyla birlikte meraklılarıyla detaylı bir video da paylaşan markanın resmi kaynakları, bu kez bizlere farklı bir gözle heyecan ortak olma şansı veriyor. Deneme sırasında araç içerisine yerleştirilen kameralarla kokpitteki gelişmelerin de anlık olarak kaydedilmesi şüphesiz bu deneyimi hissedebilmede büyük yardımcı olacak. Vide içerisinde istatistikleri anlık tablo verileri üzerinden de görmek mümkün. Detaylı kayıtlara baktığımızda Regera’nın 0’dan 400’e 22,82 saniyede erişirken, 400’den 0’a 8,67 saniyede indiğini görüyoruz. Aracın fabrika çıkış verilerinde saatte 410 kilometreye kadar erişebildiğini de belirtmeden geçmeyelim. Sözü daha fazla uzatmadan sizleri bu tarihi rekorun diğer açılarıyla baş başa bırakalım.