reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X
Huawei Mate X
Huawei Mate X

Huawei Mate X modelinin satışa çıkacağı net tarih

Katlanabilir telefon Huawei Mate X çıkışına yönelik yeni bilgiler geldi. Model için tüm merak edilenler yakında ortadan kalkıyor.

2.600 dolarlık katlanabilir telefon Huawei Mate X, söz verildiği gibi ay sonunda raflardaki yerini alıyor. Hali hazırda seri üretime sokulduğu aktarılan telefon, çıkış konusunda net olarak ekim ayının sonunu kaçırmayacak deniyor. Çok uzun zamandır beklenen Mate X’in ilk olarak Çin’de satılacağı gelen bilgiler arasında. Daha sonra diğer pazarlara da geleceğini düşündüğümüz telefon, başta Kirin 980 ile tanıtılmasına rağmen yeni nesil Kirin 990 ile yolda bulunuyor. Telefonun Mate 30 ailesi gibi Android lisansı olmadan geleceği düşünülürken, çıkışın bu kadar gecikmesinin arkasında ise iki farklı nedenin olduğu belirtiliyor. İlk neden firmanın Samsung Galaxy Fold gibi ekran sorunu yaşanmak istenmemesi. Bunun için gövde tasarımında ciddi güncelleme yapıldığı biliniyor. Ayrıca firmanın arayüzü de ciddi şekilde daha iyi hale getirdiği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Huawei Mate X hakkında teknik detaylar şöyle

4.500 mAh pil üzerine kurulan cihaz, bünyesinde 8 inç 2480×2200 piksel bir esnek OLED ekran barındırıyor. Kutusundan Android Pie ile çıkacak telefonda, 55W hızlı şarj sistemi de bulunacak. Cihaz 6 GB RAM + 128 GB depolama, 8 GB RAM + 256 GB depolama ve 12 GB RAM + 512 GB depolama seçeneklerine sahip. Kutusundan Android Pie ile çıkacak telefon, P30 serisinde de kullanılan üçlü kamera sistemiyle karşımıza çıkacağı da aktarılıyor. Daha önce modelin arkasında 40 megapiksel + 16 megapiksel + 8 megapiksel + ToF dahil dörtlü kamera kurulumu bulunuyordu.

İlgili Video