reklamı kapat

POPÜLER

5 milyon euroluk etiket fiyatıyla yeni bir hiper otomobil geliyor; Bugatti Divo

Sınırlı üretim adediyle satışa sunulacak olan Bugatti Divo, Chiron’un elde ettiği çıtayı üst noktaya çıkarmak konusunda ne kadar başarılı olabilir?

Bugatti’nin üretim bandında bulundurduğu Chiron, geçtiğimiz mart ayına gelmeden önce büyük bir beklenti üzerinden gündeme geldi. Veyron‘da olduğu gibi Super Sport versiyonunun geleceği dedikoduları dolaşan aracın, yapılan resmi tanıtımla birlikte ufak geliştirmeler yapılmış “Sport” versiyonu olduğunu öğrendik. O günden bu yana Fransız üreticiden performans konusunda beklediğini bulamayanlar, yine 2018 içerisinde gerçekleşmesi muhtemel başka bir seçeneğe gözünü dikti. Nitekim son birkaç aydır Bugatti’nin yeni bir proje üzerinde çalıştığına dair iddialar gün yüzüne çıkmaya başladı. Bugün ise bu iddiaları doğrulayan ve beklentileri tekrar artıracak resmi bir duyuru ile karşı karşıyayız. “Bugatti Divo” başlığı altında yapılan bu duyuruyla birlikte bizleri hiper bir fiyata sahip yeni bir canavarın beklediğini öğrendik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Chiron ile aynı felsefeyi taşıyor

Meraklılarının hatırlayacağı üzere Chiron modeli, marka tarihinde önemli bir yeri bulunan usta pilot Louis Chiron‘a ithafen isimlendirildi. Bugatti’nin karşımıza çıkartacağı Divo modeli de bu felsefe üzerinden isimlendiriliyor. Mille Miglia ile birlikte dünyanın en köklü yarışlarından birisi olarak bilinen Targa Florio‘da Bugatti’yi temsil etmiş Albert Divo‘nun adını taşıyan bu araçtan toplamda sadece 40 adet üretileceği kesinlik kazanmış durumda. Fiyat konusunda da rakamı net bir şekilde ortaya koyan Bugatti’nin 5 milyon euroluk bir talebi var. Teknik detayları henüz paylaşılmayan Divo için ilk aşamada dile getirilen nokta ise yere basma kuvveti ve toplam ağırlık konusunda çok daha iyi seviyelerde gezindiği yönünde. Bu da Chiron’a oranla daha iyi 0-100 ve maksimum sürat anlamına geliyor. 24 Ağustos‘ta Kaliforniya’da tanıtılacağı açıklanan Bugatti Divo, önümüzdeki günlerde gündemin ana maddelerinden birisi olacak gibi.