reklamı kapat

POPÜLER

YouTube Google

YouTube’a kullanıcıları çok memnun edecek yeni özellik

Google‘ın dünyanın en büyük video platformu YouTube, Android tarafından önemli bir özellik daha kazandı. Buna birçok kullanıcı çok sevinecek gibi duruyor.

Sürekli olarak büyümeye devam eden YouTube, yeni özellikler de kazanıyor. İşte bunlardan bir tanesi olan “gizli mod”, Android tarafında herkesin kullanımına sunuldu. İngilizce “Incognito” olarak geçen bu mod, kişilerin arkalarında iz bırakmadan video izlemesine imkan tanıyor. Bu mod açıldığı zaman uygulama hiçbir aramanın ya da videonun kaydını tutmuyor. Hesap ayarlarından aktif edilebilen mod, bazı kişiler ve durumlar için oldukça faydalı görünüyor. Bu arada belirtmekte fayda var. İzlenen içerikler sadece uygulama içerisinde görünmüyor. Yani internet servis sağlayıcı halen bu verilere erişim sağlayabiliyor. Özellik sadece telefonunuza bakan meraklı gözleri devreden çıkarıyor. Özelliğin yavaş yavaş aktif edildiği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Google

Google, kişileri YouTube’dan uzaklaştıracak bir altyapı da oluşturdu

YouTube, biliyorsunuz artık kişilere uygulamada kalacakları süreyi belirleme şansı tanıyor. Uygulama ayarlarından özelleştirilebilen özellik, “video izlemeye ara vermem gerektiğini hatırlat” adıyla geçiyor. Burada şimdiye kadar kullanıcılara 15 dakikadan 180 dakikaya kadar farklı seçenekler sunan firma, hayatı düzene sokmayı kolaylaştırıyor.

İlgili Video

Google’ın hem iOS hem de Android tarafından yer alan yeni AR uygulaması