reklamı kapat

POPÜLER

YouTube Gizli Mod

YouTube’u gizli modda kullanma [Nasıl yapılır?]

YouTube, Android kullanıcıları için Incognito (Gizli Mod) özelliğini kullanıma sundu. Peki bu özellik nasıl kullanılıyor?

YouTube, içerik üreticileri için platformu geliştirirken, kullanıcılar için de yeni özellikler ekleyerek onların platform içi deneyimini geliştirmeyi amaçlıyor. Bu amaçla eklenen özelliklerden biri de Incognito (Gizli Mod). Şimdilik ne yazık ki sadece Android cihazlar için gelen bu özellik, kullanıcılara arama geçmişini kaydetmeden platform üzerinde gezinme imkanı tanıyor. Aynı zamanda özellikle toplu taşıma ve benzeri kalabalık yerlerde popüler video paylaşım uygulamasını kullanan kullanıcıları meraklı gözlerden koruyor. Çünkü bu modda bildirimleriniz, size gelen mesajlar, kitaplığınız ve abonelikleriniz gizleniyor. Tabii bu mod açıkken kitaplığa yeni videolar da ekleyemiyor, mesaj atamıyor, hatta videolarla etkileşime dahi giremiyorsunuz. Buna videoyu beğenmek, kanala abone olmak ve yorum yapmak da dahil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube’da gizli modu açma

Özelliği kullanmak ise çok basit. Uygulamayı açtıktan sonra sağ üstte yer alan profilinize tıklayarak açılan panelde “Gizli Modu aç” seçeneğini seçiyorsunuz. Gizli modda olduğunuz süre boyunca, profilinizin olması gereken yerde Gizli Mod simgesi bulunuyor. Herhangi bir etkileşime geçmek isterseniz ekranda Gizli Mod’u kapatmanız için bildirim çıkıyor. Böylelikle istediğiniz zaman özelliği kapatabiliyorsunuz. Arama geçmişinin de tutulmadığı bu moda gezinirken şunu da hatırlatmakta fayda var. Gizlenen bu içerikler sadece uygulama içinden görünmüyor. Yani internet servis sağlayıcınız bu içeriklere erişim sağlayabiliyor.