reklamı kapat

POPÜLER

tp-link deco m9 plus

TP-Link’in yeni Wi-Fi Mesh sisteminin Türkiye çıkış tarihi belli oldu

TP-Link, akıllı ev Mesh WiFi sistemi olan Deco ailesinin yeni üyesi Deco M9 Plus’ı Türkiye’de satışa sunmaya hazırlanıyor.

Geniş ve çok katlı evlerde her köşede Wi-Fi için özel geliştirilen Deco M9 Plus, tek seferde 100’ün üzerinde cihazın Wi-Fi’a bağlanmasını sağlıyor. Deco M9 Plus, Zigbee, Bluetooth ve WiFi cihazlar arasında etkileşim kurarak bir akıllı ev merkezi işlevi de görüyor. Deco M9 Plus, geniş, çok katlı evlerde güçlü bir kablosuz bağlantı sağlıyor. 418 metrekareye kadar Wi-Fi sinyallerini ulaştırabilen ürün ile güçlü ve güvenli bir Wi-Fi bağlantısı oluşturuluyor. Birden fazla Deco ürünü kolayca kullanılabiliyor; bu şekilde WiFi sinyallerinin menzili daha da genişletilebiliyor.

Cihaz sayısına bağlı olmaksızın hızlı ve güvenli üç bantlı ağ deneyimi sunan Deco M9 Plus, ek bir cihaza gerek kalmadan akıllı ev cihazlarını da ağa bağlayıp kontrol edebiliyor. Kablosuz bağlantıda iki adet 5Ghz (5G_1: 867Mb/s; 5G_2: 867mb/s) ve bir adet 2.4Ghz (400mb/s) bantları ile her yoğunluğun üstesinden gelen Deco, kablolu bağlantıda da 1000Mb/s hıza ulaşıyor.

Akıllı ev ürünlerinde farklı markalarla (TP-Link ürünleri dışında GE, Kwikset ve diğer lider markalar) uyumlu olan Deco, ampul, kilit, kamera, priz vb akıllı ev ürünlerinin birbiriyle etkileşim kurmasını sağlıyor. Ayrıca Amazon Alexa ve IFTTT desteği de sunan ürün, akıllı ev ürünleri için bir merkez görevi görüyor.

Kurulumu artık daha da kolay olan Deco M9 Plus’u kutusundan çıkarıp kablo ile modeme bağlamak ve Deco uygulamasını akıllı telefona kurmak yeterli oluyor. Bundan sonra uygulamadaki yönergeleri takip ederek birkaç dakika içinde Deco’yu Wi-Fi ağını kusursuz hale getirecek şekilde çalıştırmak mümkün oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TP-Link Deco M9 Plus Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak?

Gelişmiş Mesh teknolojisi sayesinde aynı ağ adı altında tüm evi kapsayan ortak bir ağ oluşturan Deco M9 Plus, Türkiye’de ilk aşamada üçlü paket olarak satışa sunulacak. Daha sonra tekli ve ikili paketler de getirilecek. Üçlü Deco M9 Plus’un Eylül ayı sonunda Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor.

İlginizi çekebilir

Elektrik priziyle Wi-Fi sorununa çözüm