reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Twitter

Twitter’da takipçi sayısının düşme sebebi

Twitter, takipçi sayılarını etkileyecek ilginç bir yöntem uyguluyor. Yeni yöntemin ardından hemen her hesabın takipçi kaybedeceği belirtiliyor.

Advertisement

Twitter, platform üzerinde güven ortamı oluşturmak ve sağlıklı iletişimi teşvik etmek amacıyla bir süredir ilginç bir çalışma yürütüyor. Bildiğiniz gibi takipçi sayıları profil kilitli olsa dahi görünebiliyor. Yüksek takipçi sayısına sahip kullanıcılar ise “güvenilir” bir imaj çiziyor. Ancak takipçilerin hepsi güvenilir olmayabilir. Platform ise hesap faaliyetlerinde ani bir değişiklik tespit edilen hesapları bir süredir kilitlediklerini ve şimdi ise hesabı açmak için yeltenmeyenlerin hesaplarındaki takiplerin temizleneceğini belirtiyor. Yani hemen her hesabın takipçi sayısı düşecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çok takipçisi olana etkisi büyük olacak

Hesaplarında ani değişiklik sonrası kilitlenen kullanıcılardan Twitter bir onay talep ediyor. Ani değişiklikten kasıt ise çok sayıda istenmeyen yanıt veya mention atılması, hatalı bağlantıların gönderilmesi veya hesabın bir mention sonrasında çok sayıda hesap tarafından engellenmesi gibi sebepler gösterilebiliyor. Başka servislere ait e-posta – parola kombinasyonlarının çevrim içi olarak gönderilmesi durumunda da hesap kilitlenebiliyor.

Bu hesapları spam/bot hesaplardan ayıran en önemli noktanınsa hesapların genellikle gerçek insanlar tarafından oluşturulup hala aynı kişinin kullandığına dair onay alınamaması gösteriliyor. Spam/bot hesapların açıldığı andan itibaren spam faaliyet gösterdiği kaydediliyor.

Toplu takipten çıkarma işlemi dışında beğeni ve retweet’lerin benzer bir işlemden geçmeyeceği belirtiliyor. Yani sadece takipçilerde büyük bir azalma bekleniyor. Hemen her hersabın en az 4 takipçi kaybedeceği belirtilirken, çok takipçilik hesapların kaybının daha yüksek olacağı da kaydediliyor.