reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Taos

Volkswagen Taos tanıtıldı; ailenin en yeni modeliyle tanışma vakti

Amerika merkezli olarak kullanıcıların beğenisine sunulacak olan Volkswagen Taos, ebatları gereği Tiguan’ın altında konumlanacak.

Otomobil pazarındaki SUV savaşlarındaki yeni üye hamleleri hız kesmiyor. Volkswagen’in pazarlarda var olan talebi karşılamak adına hayata geçirdiği isimler arasında Taos da eklendi. İsim sürecinin geçtiğimiz eylül ayında netleşmesiyle gündemimize gelen model, bugün yapılan dijital lansmanla tanıtıldı. Adını, 6.000 kişiye ev sahipliği ve 1000 yıllık bir Kızılderili topluluğuna sahip Taos kasabasından alan model, Amerika pazarında Tiguan’ın altında konumlandırılacak. Genel dinamikleriyle Avrupa pazarında gördüğümüz modelleri akıllara getiren Volkswagen Taos, önümüzdeki yıl itibarıyla satış noktalarındaki yerini alacak. Aracın Amerika’daki başlangıç fiyatıysa 24.945 dolar olarak netlik kazandı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Taos cephesinden öne çıkanlar

Kısa süre önce benzer bir felsefe üzerinden tanıtımı gerçekleştirilen Kia Seltos ile doğrudan rakip olcak Taos’un ilk olarak ebatlarına yakından bakalım. Paylaşılan verilere göre araç; 4.465 milimetre uzunluğa, 1.842 milimetre genişliğe, 1. 636 milimetre uzunluğa ve 2.690 milimetre aks mesafesine sahip. Aracın dış ve iç tasarım dinamiklerinde biraz önce bahsettiğimiz gibi ailenin güncel çizgileri kullanılıyor. Kokpitinin merkezinde 8 inçlik multimedya sistemiyle gelen Taos’da, yüksek çözünürlüklü dijital sürücü ekranı, premium ses sistemi, ısıtmalı direksiyon gibi üst düzey donanımlar da karşımıza çıkıyor. Standart dizilimde 796 litrelik bagaj hacmi sunan Taos’un koltukları katlandığında ise bu değer 1.877 litreye kadar esneyebiliyor. Motor olarak ise şimdilik ön plana 1,5 litrelik dört silindirli ünite çıkarılmış durumda. 160 PS güç ve 249 Nm tork üreten bu makine standart olarak otomatik şanzımanla kombin edilecek. Kullanıcılar Taos’u opsiyonel olarak dört tekerlekten çekişli altyapıyla da satın alabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

Yeni Volkswagen Passat ve tüm yenilikleri