reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Honor

İddialar kuvvetlendi; Huawei, Honor için satış planı içerisinde

ABD ile olan durum nedeniyle zor dönemler geçiren Huawei, sahibi olduğu alt marka Honor için bir satış planı içerisinde yer alıyor.

Huawei’nin başına gelenleri ve son dönemde neler yaşadığını yakından biliyorsunuz. ABD’nin ambargosu nedeniyle hem donanım hem de yazılım tarafında içe dönmek zorunda kalan ve bu yüzden geriye düşen firma, Mate 40 ailesi öncesinde önemli bir Honor iddiası ile gündemde bulunuyor. Bu ay ikinci defa ortaya çıkan iddiaya göre Huawei, alt marka Honor’un akıllı telefon tarafı başta olmak üzere belirli bölümlerini satmak istiyor. Söylendiği kadarıyla firma yeni dönemde firma tüm dikkatini kendi markasını taşıyan üst seviye akıllı telefonlara vermek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honor’un parçalı satışı için Digital China Group (En çok bu firma öne çıkıyor), TCL, ve Xiaomi gibi Çin merkezli isimler ile konuştuğu aktarılan teknoloji devi, burada 3.7 milyar dolarlık bir rakam elde edecek gibi görünüyor. Henüz sürecin yüzde 100 netleşmediği ancak satış için görüşmelerin ciddileştiği gelen son bilgiler arasında. Bu arada şunu da belirtmek gerekiyor. Şu an için Huawei, Honor’u tamamen elinden çıkarmak istemiyor gibi görünüyor.

Huawei yakında yeni bir kablosuz kulaklık tanıtacak

Tasarımı ve ilk bilgileri uzun süre önce ortaya çıkan kafa üstü formundaki kablosuz kulaklık FreeBuds Studio, firmanın resmi duyurusuna göre 22 Ekim tarihinde Mate 40 ailesi ile beraber lanse ediliyor. Kulağı tamamen saracak yapıda olan ürün, yüksek ihtimalle çok ileri seviyede bir aktif gürültü engelleme özelliğiyle yolda bulunuyor. Aynı zamanda çok yüksek ses kalitesi vermesi de beklenen ürünün, Kirin A1 işlemciye sahip olduğu da düşünülüyor. Bu arada biliyorsunuz çok yakında Apple’dan da AirPods Studio geliyor.

İlginizi Çekebilir

Çok güçlü yeni amiral gemisi iPhone 12 Pro ile tanışın