reklamı kapat

POPÜLER

Honor 30 Lite

Huawei’den ayrılan Honor için sevindirici Qualcomm haberi

Ambargo nedeniyle zor dönemler geçiren Huawei‘nin artık sahibi olmadığı Honor, yeni yılda işlemci konusunda rahat edecek gibi görünüyor.

ABD’nin ambargosu nedeniyle hem donanım hem de yazılım tarafında içe dönmek zorunda kalan Huawei, Honor markasını geçtiğimiz ay Shenzhen Zhixin New Information Technology şirketine sattı. Daha önce de söylediğimiz gibi Huawei’den ayrıldıktan sonra Honor’un nasıl bir performans göstereceği oldukça merak ediliyor. Honor’un Huawei’den ayrılması, Android lisansını kazanabileceği anlamına geliyor. Bu yazılım odaklı konu halen tam olarak net değil ancak en azından işlemci tarafında firmaya güzel bir haber gelmiş gibi görünüyor. Çünkü kaynaklara göre Honor ile Qualcomm arasındaki ticaret engeli kalkmış ve ortak çalışma başlamış durumda. Yani Honor’un gelecek modellerinde Snapdragon işlemciler aktif olarak yer alabilir. Eğer Android lisansı alınırsa ve Qualcomm’dan da Snapdragon işlemciler gelirse, firma 2021’de telefon tarafında fazlasıyla dikkat çekebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honor için Snapdragon işlemciler büyük önem arz ediyor

Bu arada hatırlarsınız bu ihtimallerin Honor da farkında ve firma 2021 için kendisine 100 milyon akıllı telefon sevkiyatı belirlemiş durumda. Huawei’nin ise 2021’de 60 milyon akıllı telefon sevkiyatı hedeflediği aktarılıyor. Yani Huawei’den ayrılan Honor, Huawei’yi geçmenin planlarını yapıyor. Huawei de aslında direkt olarak bunu istiyor ve şirketin kurucusu Honor’un hedefi Huawei’yi geçmek olmalı diyor.

İlginizi Çekebilir

Çok güçlü yeni amiral gemisi iPhone 12 Pro ile tanışın