reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Volkswagen Taos

Volkswagen Taos üretiminin ikinci ayağı başladı; işte bilmeniz gerekenler

Kuzey Amerika sonrası Birleşik Devlet için üretimi başlayan Volkswagen Taos, Tiguan’ın altında konumlanarak listelere dahil olacak.

Advertisement

Ekim ayında gerçekleştirilmen tanıtımıyla birlikte karşımıza çıkarılan Volkswagen Taos için üretim hamleleri de zaman kaybetmeksizin başladı. Kuzey Amerika ve Birleşik Devletler odağında gerçekleştirilmesi planlanan satışların hacmi için atılan ikinci adımla birlikte grubun Puebla tesislerinde Taos için üretim süreci başladı. Meksika için markanın elini ciddi oranda güçlendirecek olan modelin, Birleşik Devletler için de önemli pay sahibi olması bekleniyor. Tiguan’ın altında konumlanan Taos, kompakt SUV sınıfında Kia, Toyota ve Chevrolet gibi isimlerin modelleri karşısında olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Taos ekonomik motor seçenekleriyle pazarda öne çıkacak

Kısa süre önce benzer bir felsefe üzerinden tanıtımı gerçekleştirilen Kia Seltos ile doğrudan rakip olcak Taos’un dış ve iç tasarım dinamiklerinde ailenin güncel çizgileri kullanılıyor. Kokpitinin merkezinde 8 inçlik multimedya sistemiyle gelen Taos’da, yüksek çözünürlüklü dijital sürücü ekranı, premium ses sistemi, ısıtmalı direksiyon gibi üst düzey donanımlar da karşımıza çıkıyor. Standart dizilimde 796 litrelik bagaj hacmi sunan Taos’un koltukları katlandığında ise bu değer 1.877 litreye kadar esneyebiliyor. Motor olarak ise şimdilik ön plana 1,5 litrelik dört silindirli ünite çıkarılmış durumda. 160 PS güç ve 249 Nm tork üreten bu makine standart olarak otomatik şanzımanla kombin edilecek. Kullanıcılar Taos’u opsiyonel olarak dört tekerlekten çekişli altyapıyla da satın alabilecek. Modelin Birleşik Devletler içerisinde 25 bin doların altında etikete sahip olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle yeni nesil Volkswagen Golf