reklamı kapat

POPÜLER

DFSK Seres 3

DFSK Seres 3; Türkiye’de satılacak elektrikli SUV için fiyat açıklandı

Çin ve Avrupa sonrası Türkiye pazarında da listelerde göreceğimiz DFSK Seres 3, 300 kilometrelik menzille karşımıza çıkıyor.

Geride bıraktığımız 2020 yılıyla birlikte varlığını hiç olmadığı kadar fazla hissettiren elektrikli otomobil pazarı için 2021 yılı tahminleri daha da yukarıda konumlanıyor. Uzak Doğu ve Avrupa’da şimdiden ciddi bir mücadele sahası haline dönen pazarın Türkiye’ye yansımasıysa nispeten daha yavaş. 2021 yılı bu eğrinin Türkiye için de daha yukarıda seyredeceği bir dönem olarak kayıtlara geçecek. MG’nin ZS EV ile giriş yapacağı pazarda Hyundai Kona Electric’in de listelerdeki yerini alacağını biliyoruz. Çin kanadının genişleme planlarıyla DFSK Seres 3 de Türkiye’de satışa sunulacak isimler arasında eklenmiş durumda. Avrupa’nın tüm ülkelerinde resmi ve seri olarak satışları başlanan model, Ssangyong’dan da bildiğimiz Şahsuvaroğlu Otomotiv distribütörlüğünde pazara sunulacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DFSK Seres 3 teknik özellikleri ve fiyatı

Çin’in en büyük 3’üncü otomobil üreticisi DFSK Motors’un C- SUV segmentinde geliştirdiği ilk elektrikli SUV modeli Seres 3, 440 bin TL’den başlayan fiyatlarıyla kullanıcıların dikkatini çekmek istiyor. 2 ayrı donanımda üretilen Seres 3, Türkiye’ye üstün donanım paketiyle geliyor. Maksimum 120 kW (163 beygir) güç ve 300 Nm tork üretebilen bir motor modelin temelini oluşturuyor. 0’dan 100 km/s hıza 8,9 saniyede çıkabilen aracın 155 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor. Modelin batarya kısmında ise 52,5 kWh kapasiteli bir ünite kullanılıyor. Tüm parçaların bir araya gelmesiyle de Seres 3’ün 300 kilometre menzile kadar ulaşabildiği bir dinamik ortaya çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ağırlığı 1.690 kg olan Seres 3’ün elektrik tüketimi ise 100 km’de 18 kWh olarak açıklandı. Bataryayı hızlı şarj ile 50 dakikada yüzde 20’den, yüzde 80’e getirmek mümkün. Normal şarj ile 8 saatte tam dolum yakalanabiliyor. Seres 3, bir telefon şarjı kadar kolay kullanım özelliğine sahip ev tipi şarj kitiyle birlikte satışa sunulacak. Türkiye’ye ithalatı da Avrupa standartlarına uygun olarak gerçekleştirilecek. İleri sürüş teknolojileri ile donatılan Seres 3’de; şerit takip sistemi, akıllı çarpışma önleme sistemi, elektronik stabilite kontrol sistemi, fren asistanı, çekiş kontrol sistemi, yokuş iniş ve kalkış sistemleri, anti patinaj, radar destekli fren sistemi donanımları bulunuyor. İç donanımda ise sürücü ve yolcu koltuk ısıtma, Panoramik Sunroof, GPS/Navigasyon, 360 derece panoramik park yardım sistemi yer alıyor.

İlgili video

ZS EV tanıtımı