reklamı kapat

POPÜLER

Togg T10X

Türkiye’de Yılın Otomobili ödülü için yedi finalist belirlendi

Türkiye’de Yılın Otomobili ödülü için mücadele edecek yedi farklı sınıfının güçlü üyesi bugün itibarıyla belirlendi.

Geçtiğimiz aylarda Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından verilen “Türkiye’de Yılın Otomobili” ödülü için mücadele edecek 28 otomobil belirlenmişti. Aşağıdaki araçlardan yedisi ise bugün itibarıyla otomotiv gazetecilerinin oylarıyla finale kaldı: “BMW 5 Serisi, BYD Atto 3, Chery Omoda 5, Chery Tiggo 7 Pro, Chery Tiggo 8 Pro, Dacia Spring, DFSK Fengon 5, DFSK Fengon 500, DFSK Glory 580, Ford Mustang Mach-E, Honda ZR-V, Honda CR-V, Hongqi E-HS9, Hyundai Kona, Hyundai IONIQ 6, Jeep Avenger, Kia Cerato, Kia EV9, Leapmotor T03, Lexus LM, Mercedes-Benz CLE Coupe, Mercedes-Benz E Serisi, MG Marvel R, Renault Austral, Renault Megane E-Tech, Tesla Model Y, Togg T10X ve son olarak Toyota C-HR.” Belirlenen finalistler: BMW 5 Serisi, Chery Tiggo 8 Pro, Hyundai IONIQ 6, Mercedes-Benz E Serisi, Renault Austral, Togg T10X ve Toyota CH-R.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Listede içten yanmalı motora sahip olan araçlar yanında yerli Togg T10X gibi tamamen elektrikli otomobil modelleri de yer alıyor. Aynı zamanda elektrikli destekli hibrit araçların da olduğu listede, ağırlıklı olarak Almanya, Çin, Fransa ve Güney Kore merkezli popüler modeller karşımıza çıkıyor. Türkiye’de yılın otomobili 2023 yarışmasının kazananı Nissan X-Trail olmuştu. 2023 özelinde “Yılın Basın Lansmanı” ödülünü Iğdır ve Kars’ta düzenlenen Dacia Jogger lansmanı alırken, “Yılın İnovasyonu” ödülü “arka koltuk ekran deneyimi” ile BMW 7 serisine ve “Yılın Tasarımı” kategorisi ödülü de Peugeot 408’e verilmişti.

Nissan X-Trail’in birinci olarak seçilmesinden sonra yaptığı konuşmada Nissan Türkiye Genel Müdürü Charbel Abi Ghanem otomotiv gazetecilerinin verdiği bu karardan büyük mutluluk duyduklarını söylemişti. Ghanem sözlerine şöyle devam etmişti: “Hepinizin bildiği gibi Nissan X-Trail gerek şehir içi gerekse de şehir dışı noktalarda benzersiz bir deneyim sunan ve Türk ailelerinin ihtiyacını karşılayacak yetenekli bir SUV. Bu değerli ödülü kazanmanın gururunu yaşıyoruz.”

Türkiye’de Yılın Otomobili ödülü yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli