reklamı kapat

POPÜLER

"Türkiye yollarında en çok hangi otomobiller var?" sorusuna güncel bir cevap verildi

“Türkiye yollarında en çok hangi otomobiller var?” sorusuna güncel bir cevap verildi

“Türkiye yollarında en çok hangi otomobiller var?” sorusuna güncel bir cevap verildi. Maalesef eski araçlar halen üstünlüğü elinde tutuyor.

Emre Özpeynirci tarafından burada aktarıldığı kadarıyla “Türkiye yollarında en çok hangi otomobiller var?” sorusunun güncel cevabı tam olarak şöyle:
-Tofaş Şahin/Doğan/Kartal: 820.962
-Toyota Corolla: 628.137 
-Renault R12-Toros: 553.164 
-Renault Megane: 538.121 
-Renault Clio: 535.718 
-Fiat Egea: 510.676 
-Opel Astra: 448.849 
-Ford Focus: 398.781 
-Renault Symbol: 381.708 
-Renault R9-Broadway: 351.183
Görebileceğiniz üzere listenin en başında efsane “kuş” serisi yer alıyor, sanayi ustalarının tamir konusunda uzmanlaştığı hatta uzmanlığın ötesine geçtiği bu araçlar Türkiye yollarının standardı olmaya devam ediyor. Toros efsanesinin üçüncü olduğu listede büyük bir sürpriz bulunmuyor, çok eski araçların güvenlik ve çevre konusunda durumlar nedeniyle trafikten kalkması gerekiyor ancak ekonomik şartlar buna maalesef tam olarak izin vermiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bundan önce Türkiye otomobil pazarıyla alakalı olarak “Türkiye’de Yılın Otomobili” ödülü gündeme gelmişti. Bahadır Bektaş tarafından burada aktarıldığı kadarıyla Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından verilen “Türkiye’de Yılın Otomobili” ödülü için mücadele edecek 28 otomobil belirlendi. Aşağıdaki araçlardan 7 tanesi otomotiv gazetecilerinin oylarıyla finale kalacak, daha sonra ise lider belirlenecek:

“BMW 5 Serisi, BYD Atto 3, Chery Omoda 5, Chery Tiggo 7 Pro, Chery Tiggo 8 Pro, Dacia Spring, DFSK Fengon 5, DFSK Fengon 500, DFSK Glory 580, Ford Mustang Mach-E, Honda ZR-V, Honda CR-V, Hongqi E-HS9, Hyundai Kona, Hyundai IONIQ 6, Jeep Avenger, Kia Cerato, Kia EV9, Leapmotor T03, Lexus LM, Mercedes-Benz CLE Coupe, Mercedes-Benz E Serisi, MG Marvel R, Renault Austral, Renault Megane E-Tech, Tesla Model Y, Togg T10X ve son olarak Toyota C-HR.”

Türkiye yollarında en çok hangi otomobiller var? sorusunun yanıtı yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli