reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Mesaileri başladı; Volkswagen fabrikasına 50 adetlik koyun kontenjanı

Birleşik Devletler sınırı içerisinde konumlanan Volkswagen Tennessee fabrikası, 50 adetlik koyun çalışanıyla verimlilikle yola devam ediyor.

Otomobil üreticilerinin iklim değişikliğine karşı ürün gamlarında yaptığı alternatif enerji çalışmalarına operasyonel faaliyeler de eşlik ediyor. Elektrikli altyapıların ön planda olduğunu bu süreçte, araçların üretiminin gerçekleştirildiği tesislerde sürdürülebilir kaynakların kullanılması da hayati derecede önemli. Volkswagen’in Birleşik Devletler sınırı içerisinde konumlanan Tennessee fabrikası da uzun süredir sürdürülebilir enerji kaynaklarından ihtiyacı duyduğu elektriği sağlıyor. Çevresinde konumlandırılan güneş panelleri sayesinde üretim sürecinde ihtiyaç duyulan elektriğin yüzde 12,5’lik kısmının sağlandığı fabrikada, bu operasyonun yeni yardımcıları arasına 50 adet koyun eklendi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Amerika, koyunlarıyla birlikte karbon ayak izini dengeliyor

Halihazırda 4 bin kişilik çalışan kapasitesiyle markanın önemli kaynaklarından birisi olan Tennessee fabrikasındaki 50 adetlik koyun kontenjanı güneş panellerini güvenliği çevresinde şekilleniyor. Panellerin verimliliğinde herhangi bir sıkıntı yaşanmaması adına sağlam bir zemine konumlandırılma ihtiyacından ötürü çimlendirme yapılan bölge, “koyun işçiler” sayesinde daimi şekilde düzenli olacak. Belirlenen alan çevresinde otlayan koyunların verimliliğe önemli katkı sağladığını ifade eden marka kaynakları, bu kararı güneş tesislerinde erozyon risklerini en aza indirmenin uygun maliyetli ve sağlıklı yolu olarak değerlendiriyor.

İlgili video

Yeni Fabia tanıtımı