reklamı kapat

POPÜLER

Bugatti

Unutulmazlar arasına girecek Bugatti SUV konsepti; Spartacus

Bağımsız bir tasarımcı tarafından hayata geçirilen Bugatti Spartacus çalışması, 360 derecelik agresif çizgileriyle iştah kabartıyor.

Volkswagen grubunun iki önemli ismi Lamborghini ve Bentley ile birlikte üst seviye üreticiler için de artık SUV çatışmasını hissetmeye başladık. Süreç içerisinde beklenmedik pek çok ismi bir araya getiren bu rekabet sürecinde, ortaya çıkan ürünler de alışılmışım dışında karakterlerin asfalta yansıtılmasına vesile oluyor. Rolls-Royce, Ferrari, Lotus ve örneğini artırabileceğimiz diğer üreticiler için de ciddi şekilde öne çıkarılan bu modeller, sık sık bağımsız tasarımcılar üzerinden de gündeme geliyor. Bugatti geleceği için tasarlanan Spartacus konsepti ise, son dönemlerde gördüğümüz en agresif ve dikkat çekici modellemelerde kesinlikle üst sıralara oynayacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bugatti projesinin temel çizgi noktaları

Sajdin Osmancevic isimli tasarımcı tarafından geliştirilen projeye ilk bakıldığı andan itibaren bir Bugatti olduğunu hissettiriyor. Özellikle markanın güncel karakterinin temele alınması şüphesiz bunda temel etken. Tercih edilen slim-LED ışıklandırma tasarımı ise genel yapının agresifliğini fazlasıyla destekler nitelikte. Devasa jant kombinasyonunun konumlandırıldığı projenin en arka bölümü ise öndeki “gerginliği” bir üst noktaya taşıyor. Marka CEO’nun böylesine bir sınıfına girme konusunda kesin ve net bir ilgisizliğinin var olduğu süreç içerisinde bu gibi etkili projelerin artması, fikir değişikliğine dahi yardımcı olabilir.