reklamı kapat

POPÜLER

Bugatti SUV

Taslaklar hazır; Bugatti CEO’sundan beklenen SUV açıklaması geldi!

Bir süredir hayata geçişiyle ilgili iddia ve açıklamaların detaylarıyla gündeme gelen Bugatti SUV projesi nihayet resmi kanattan da onaylandı.

Günümüz itibarıyla artık premium sınıf sınırlarını da aşan SUV savaşı, artık “titanların savaşı” noktasına kadar vardı. Her ne kadar McLaren CEO‘sunun kendi klasmanları ve marka yaklaşımı için kesin dille red ettiği bir durum olsa da, hiper otomobil üreticilerinin de dahil olduğu sınıftan bahsetmenin mümkün olduğu bir ortamdayız. Geçtiğimiz hafta içerisinde bu konunun belki de en merak edilen ismi Bugatti için önemli detayları içeren gelişmeleri birlikte değerlendirme şansımız olmuştu. Bu zamana kadar bağımsız tasarımcıların render çizimleriyle hayalleri süslediği Bugatti SUV projesinin gerçeğe dönüşme ihtimallerini içeren bu detaylar, markanın en tepesindeki isim tarafından da doğrulandı. Bu iddaları doğrulamayı bir adım da ileriye taşıyan CEO Stephan Winkelmann, SUV modelinin çizimlerinin tamamlandığını ve bazı potansiyel müşterilerin dahi bu çizimleri gördüğünü açıkladı. İlk taslaklarıyla beğenildiği söylenen modelin üretime geçiş süreci içinse hala aşılması gereken önemli engeller var.

Bugatti SUV projesi için bütçe çalışmaları düşündürüyor

Konuyla ilgili açıklamalarını AutomobileMag üzerinden yapan Winkelmann’a göre projenin hayata geçmesi için ciddi bir yatırım gerekiyor. Başarılı ismin proje hakkındaki açıklamasına baktığımızda; “Tasarım konusunda kesin bir oluşumun varlığından bahsedebiliriz lakin bu noktada ortada herhangi bir bütçe yok. Dolayısıyla üretim için resmi bir karar da yok. Batarya teknolojilerine bakıldığında gerçek anlamda bir elektrikli hiper otomobil için hala zaman olduğuna inanıyorum. Pazarın gidişatı yönünden de SUV seçeneğini konuşmak çok daha mantıklı. Her şeyin ötesinde burada 100 adetle sınırlı bir modelden bahsetmiyoruz. Planlama 600 ile 800 arasında.” ifadeleri ön plana çıkıyor. SUV için grup yönetiminin kararını beklemek durumunda olan Bugatti için başka bir meydan okuma da Chiron üzerinden yaşanacak. Saatte 500 kilometreye uzanacak iyileştirilmiş bir Chiron konusunda da girişimlerde olan marka için önümüzdeki günler bir hayli hareketli geçecek gibi görünüyor.