reklamı kapat

POPÜLER

Bugatti

Bugatti ile Batmobile karakterini birleştiren eşsiz tasarıma yakından bakın

Karakter olarak ele aldığımızda kendi yapısını yansıtmayı başaran Bugatti, bağımsız bir gözün elinde Batmobile felsefesini muhteşem şekilde taşıyor.

Tıpkı Ferrari’de olduğu gibi kurulduğu yıl olan 1909‘dan beridir otomobillerinde performans odaklı otomobiller üreten Bugatti her zaman bir noktasıyla daha anıldı; Tasarım! Type 57 ile bugün hala eşi benzeri olmayan çizgileri meraklılarına hediye eden Fransız üretici, son yıllarda ürettiği modellerde de istiktrar yakalamayı başardı. Chiron ve Divo‘nun ardından geçtişimiz mart ayında tanıtımı gerçekleştirilen La Voiture Noire ile çıtayı belirli bir seviyede tutmayı başaran bir Bugatti duruyor karşımızda. Seri üretim otomobillerde kullanılan bu gerçek üstü çizgiler, elektronik ortam için de adeta biçilmiş kaftan. Hayal gücüne sahip ellerde bambaşka noktalarla birleştirilme potansiyeliniyse şu anda karşımızda duran projede görmek mümkün.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bugatti Type 103 projesinin karakteristik noktaları

Invisive imzası taşıyan Type 103 isimli projenin detaylarına baktığımızda genel hatların korunarak etkili noktlara nüfuz edildiğini görebiliyoruz. Ön bölümdeki ışıklandırma grubunun yapısıyla hissedilmeye başlayan değişimler ızgara ve tampon gibi parçalarda da kendisini gösteriyor. Arka taraf ise beyaz perdeden alışık olduğumuz ve projeye esin kaynağı olan Batmobile yapısının nefis bir entegrasyonunu barındırıyor. Ay şeklinde çevrili olan kuyruk yapısının bir jet havasını çok net bir şekilde karşı tarafa aktarabildiğini söyleyebiliriz. Gerçeğe dönüşmeyi bekleyen konseptler serimizde yer verdiklerimizi de baz aldığımız zaman, bu çalışmanın akılda kalıcık konusunda en üst sıralara yerleşeceğinin gönül rahatlığıyla altını çizebiliriz.

İlgili video

Dünyanın en pahalı “yeni” otomobili: Bugatti La Voiture Noire