reklamı kapat

POPÜLER

Sahte Ferrari

Şaka değil gerçek; sahte Ferrari ve Lamborghini üreten tesis yakayı ele verdi [Video]

Brezilya polisi tarafından yapılan baskınla ortaya çıkartılan sahte Ferrari ve Lamborghini üretim tesisinde gerçeği aratmayan incelikler bizleri karşılıyor.

Özellikle Uzak Doğu merkezli olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde klon otomobil furyasının temsilcileriyle karşılaşmak mümkün. Sıkı LOG takipçileri de süreç içerisinde yer verdiğimiz haberlerde bunun örneklerini kolaylıkla anımsayabilir. Bugatti, Ferrari, Lamborghini ve Land Rover gibi isimlerin ağırlıklı olarak öne çıktığı bu klon modellere dışarıdan bakıldığında ayırt etmek de mümkün. Brezilya‘da polis baskınıyla ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyanın gündemine oturan bu otomobiller ise, klon kelimesinin masumiyetinin adeta resmi kanıtı. Bir baba-oğul tarafından orijinallerine birebir uyması adına üretilen sahte Lamborghini ve Ferrari modelleri görenleri hayrete düşürüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sahte Ferrari ve Lamborghini modelleri hatırı sayılır fiyata satışa çıkıyor

Yaklaşık iki ay önce başlayan araştırma ve takip sürecinin ardından ortaya çıkarılan bu imalat garajında, baskın sırasında sekiz farklı otomobilin bulunduğunu görüyoruz. Santa Catarina Polis Merkezi tarafından yürütülen baskında yeni modellerin yanında eskilerinin de olması dikkat çekiyor. Raporlara baktığımızda içeride Lamborghini Huracan ve Gallardo ile birlikte Ferrari F430 da karşımıza çıkıyor. Modellerin gövdeleriyle birlike orijinal tasarımda jant setlerini, stickerlarını ve koltuklarını da görmek mümkün. Yapılan baskının ardından garajı kilitleyen polis ekipleri, araçlara da el koymuş durumda. Farklı kaynakların iddiasına göre araçlar 45.000 ile 60.000 dolar aralığında fiyatlarla satışa sunuluyor.

Video