reklamı kapat

POPÜLER

yerli SUV

6×6’nın ardından Jaguar F-Pace de, Çin merkezli taklit modeller arasında dahil oluyor

Çin’de düzenlenecek olan yerel bir fuarda tanıtılması planlanan model, tasarımının yanında ebatlarıyla da Jaguar F-Pace ile benzerlik gösterecek.

2017 içerisinde olduğu gibi bu yıla da hızlı ve “iddialı” giriş yapan Çin merkezli taklit otomobil örnekleri, geçtiğimiz ay zirve noktasını gördü. BAIC’in BJ80 adını verdiği 6×6 projesiyle bizleri bir kez daha şaşırmayı başaran markalar hız kesmeme konusunda da kendinden fazlasıyla emin. Mercedes, Porsche ve Ford gibi küresel üreticiler için artık alıştığımız bir süreç haline gelen bu örneklere artık Jaguar’ı da hatırı sayılır bir şekilde ekleyebiliriz. Porche Macan‘ı klonlayarak gündeme gelen Zotye’nin kardeş şirketi olarak bilinen Hanteg‘in hazırlığı içerisinde olduğu yeni modeli, Jaguar F-Pace’in karakterini farklı bir logo altında görmemize vesile olacak.

yerli SUV

Patent görselleri ortaya çıktı

Pekin Otomobil Fuarı’nda benzer karaktere sahip konsept bir projesinin tanıtımı gerçekleştiren Hanteg ekibi, kısa vadede satışa sunmayı planladığı daha büyük bir SUV’un ilk detaylarını paylaştı. Henüz motor bölümünde nasıl bir ünitenin kullanıldığına dair bilginin paylaşılmadığı modelin patent görselleri F-Pace’e olan yakınlığı çok net bir şekilde ortaya koyuyor. Daha çok arka bölümünde yer verilen ışıklandırma grubu ve tampon yapısıyla “farklı” olarak nitelendirebileceğimiz modelin seri üretime hazır hali için 7 Eylül tarihi işaret edilmekte. Yerel basının da büyük bir ilgiyle beklediği bu aracın adını önümüzdeki günlerde tekrar duyacağız.