reklamı kapat

POPÜLER

Taklit tasarımdan başarı doğdu; Çinli Zotye Amerika’ya açılıyor!

Amerika pazarı için girişimlerini başlatarak servisleşmeye hız veren Zotye, sınıfında bir ilki başarmak için yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl içerisinde sizlerle geniş çaplı örnekleri üzerinden değerlendirmesini yaptığımız Çinli taklit otomobil modelleri, ilk kez görenleri büyük bir şaşkınlığa uğramıştı. Porsche, Jaguar ve Range Rover gibi daha sayısını kolaylıkla artırabileceğimiz markaların pek çok önemli modeli bu başlık altında karşımıza çıktı. Pek çok kişi içinse Lamborghini Urus‘un bile kopyalanması, artık bu işin zirvesini temsil ediyordu. Bu süreçte LOG okuyucuların büyük bir kısmı, taklit otomobil üzerinden satış yapan markalara karşı alaycı bir tavır üzerinden eleştiriler yöneltti. Nitekim bazen bizler de bu markalara benzer ölçüde eleştirilerde bulunduk. Lakin bir gün böyle bir noktada dünyaya açılabileneceğini dürüst olmak gerekirse pek azımız aklına getirdi. Porsche Macan ve Jaguar F-Type gibi modeller için gerçekleştirdiği taklit otomobillerden tanıdığımız Zotye, bu sınıfta Amerika’ya açılan ilk Çinli marka olacağının duyurusunu gerçekleştirdi.

İlk model 2020’de

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu plan kapsamında HAAH Automotive ile güçlerini birleştireceğini duyuran Zotye, genel merkezi için Kaliforniya‘yı seçmiş durumda. Süreci kademeli olarak yürütecek olan bu ikili, ilk aşamada ülkedeki satış ve servis noktalarının kurulumu ve sayının artırılması üzerine yoğunlaşıyor. Her şeyin tamamlanarak ilk Zotye otomobilinin satışa sunulacağı tarih olaraksa 2020’nin son çeyreği şimdilik masada görünen seçenekler arasında. Tabi ki işin bir de ürün gamı boyutu var. Burada hataya yer vermeksizin doğru bir strateji belirlenmesi gerekiyor. Gelen bilgilere göre Zotye’nin satışa sunacağı ilk modelin bir SUV olma olasılığı oldukça yüksek. Çinli üretinin bu macerada ne denli evrilebileceğini şüphesiz zaman gösterecek. Siz de düşüncelerinizi bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER