reklamı kapat

POPÜLER

Bugatti Vision Le Mans
Bugatti Vision Le Mans
Bugatti Vision Le Mans

Fütüristik gelecek konsepti: Bugatti Vision Le Mans [Galeri]

Dünyanın en özel otomobil modellerine imza atan firmalardan Bugatti, çok özel bir konsept ile gündemde. Bu konseptin adı Vision Le Mans ve harika görünüyor.

Bugatti imzalı otomobil modelleri her zaman nefes kesmeyi başarıyor. Daha da etkileyici olanlar ise firmanın adını taşıyan gelecek konseptleri oluyor. Bu konseptlerin en yenisi ise Max Lask isimli tasarımcıdan geliyor. Almanya’nın ikinci büyük Güzel Sanatlar Koleji’di “Braunschweig University of Arts” mezunu Max Lask, geçtiğimiz yıl Bugatti’deki stajını yapmış ve bitirme tezi olarak da firmanın sponsorluğunda yukarıda gördüğünüz Vision Le Mans konseptini hazırlamış. İsminden de anlaşılabileceği üzere 24 saat Le Mans yarışlarına özel olarak hazırlanan bu konsept, firmanın ikonik mavisiyle gerçekten çok etkileyici görünüyor. Oldukça fütüristik çizgilerin kullanıldığı aerodinamik açıdan sınırları zorlayan bu araç, yüksek ihtimalle tamamen elektrikli bir altyapı üstüne kuruluyor. Bu araç tasarımı sayesinde Bugatti’ye otomobil tasarımcısı olarak girmeyi başaran Lask, son dönemde gördüğümüz en etkileyici otomobil tasarımı ile dikkat çekmeyi başarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bugatti Vision Le Mans konsepti gerçeğe dönüşür mü?

Bunun şimdilik bilmiyoruz. Ancak bu aracın şimdilik gerçek olması pek mümkün görünmüyor. En azından Bugatti‘nin Le Mans 24 saat yarışlarına böyle bir araç ile katılma gibi bir amacı bulunmuyor. Ancak Le Mans’ın 10 yıl sonraki geleceği buna benzer araçların 24 saat boyunca mücadele edebileceği düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir

BMW elektrikli araçlar için hazırlanan motor sesini dinleyin;