reklamı kapat

POPÜLER

Mitsubishi Lancer

Geleceği tartışılan Mitsubishi Lancer için Renault Megane merkezli tasarım projesi

Bağımsız bir tasarımcının Mitsubishi Lancer üzerinde devam eden tartışmalara verdiği cevap, güncel dille farklı bir yapıyı sentezliyor.

Mitsubishi Lancer Avrupa başta olmak üzere önemli pazarlara veda etmiş olsa da bugün hala üzerinde konuşmaların yapıldığı bir isim. Markanın ilginç planlaması kapsamında Brezilya ve Tayvan gibi ülkelerde ise bu otomobilin hala satışta olduğunu görebiliyoruz. Lakin şu günlerde Lancer’ın tekrar küresel bir otomobil olması üzerine ciddi bir tartışmadan ve beklentiden bahsedebiliriz. Dış basında da yer bulan bu gelişmeler geçtiğimiz hafta atılan önemli bir adımla iyice dillenmeye başladı. Volkswagen grubunda önemli işlere imza atmış tasarımcı Jorge Diez‘in transfer edildiğini LOG okuyucuları kolaylıkla anımsayabilir. Buna paralel olarak da marka geleceği için tekrar Lancer üzerinden beklentilerin oluştuğunu da söyleyebiliriz. Bağımsız bir tasarımcı tarafında geliştirilen proje ise bu otomobil için daha önce görmediğimiz bir yapıyı temsil ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mitsubishi Lancer projesinden öne çıkankar

Halihazırda onuncu jenerasyonuyla pazarlarda varlığını sürdüren Lancer’ın bu projesiyle bizleri yeni jenerasyon vizyonu karşılıyor diyebiliriz. Rus tasarımcının odaklandığı kriterler ise markanın günümüz mimarisi üzerine şekilleniyor. Yeni L200‘de de gördüğümüz ön bölümdeki karakter dinamikleri burada törpülenmiş şekilde Lancer’a entegre ediliyor. Gövdenin genel hatları ise meraklılarının hemen anımsayabileceği üzere kardeş marka konumunda olan Renault’nın Megane modeline ait. Nitekim kullanılan jant tasarımları da bu noktada kendini ele veriyor. Projenin en farklı noktası üzeri arka bölümdeki ışıklandırma grubu. Yatay şekilde burayı domine eden stoplar sportif difüzörle tamamlanıyor. Geleceği hala belirsiz olan Lancer için önümüzdeki sürecin ne gösterceği bilinmez ama biz bu tarz projeleri çok daha fazla örneklerle görebiliriz.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Captur tanıtım filmi