reklamı kapat

POPÜLER

Mitsubishi tasarım geleceğini değiştirecek önemli gelişme

Uzun yıllar Volkswagen grubunda önemli işlere imza atmış bir ismi transfer eden Mitsubishi, önümüzdeki süreçte özellikle Avrupa’da ivme kazanabilir.

Hayatına Renault ve Nissan ile aynı çatı altında devam eden Mitsubishi, son birkaç yılda nispeten radikal gelişmeler üzerinden gündemdeydi. Eclipse adının SUV modeline yansıtılması, Lancer gibi bir efsanenin rafa kaldırılması ve daha birçok nokta üzerinden Japonya merkezli üreticiyle yollarımız kesişti. Günümüz itibarıyla tasarım konusunda da belirli çizgiler etrafında dönenen Mitsubishi, geleceği baz aldığı konsept projelerinde de bu temeli baz almış şekilde sahneye çıktı. Dünya basınında kendisine yer bulan yeni gelişmeyle birlikteyse işin en azından bu yüzü için artık daha umut vadedici bir sürece girmeyi umuyoruz. Bu kapsamda tasarım departmanın başında Jorge Diez‘in getirildiğini duyuran resmi kaynaklar, çalışmaların daha çok Avrupa bazlı modeller üzerinde hissedileceğine vurgu yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jorge Diez, Mitsubishi ürün gamında fark yaratabilir

Mitsubishi’nin Frankfurt‘ta konumlandırılan ofisinde iş başı yapacak olan Jorge Diez, önümüzdeki yıllarda önemli farklılıkları da beraberinde getirebilir. Bu beklentilerimizin dayanacağı ise başarılı tasarımcının kariyerinde Volkswagen grubu içerisinde önemli işlere imza atması. Nitekim SEAT Leon, Audi TT ve Audi A7 Sportback gibi araçların dış tasarımlarında Diez’in aktif rol aldığını görebiliyoruz. Tasarımcının kariyer geçmişine baktığımızda 2001 ile 2010 yılları arasında Audi’de, 2011 ile 2014 arasında ise SEAT’ta görev aldığı görülüyor. 2014 yılından beridir özel bir tasarım stüdyosunda görev yapan Diez ile birlikte Mistubishi’nin Avrupa pazarı trendlerini yakalama konusunda başarılı olması işten bile değil. Üstelik şu günlerde Lancer için tekrar bir oluşumun dedikodularının da kaynaklarda yer bulduğunu düşündüğümüzde, bu doğru yer ve doğru zaman maddesi için heyecanlanmamıza olanak sağlıyor. Süreci hep beraberi göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Türkiye fiyatı ve özellikleriyle 2019 Renault Kadjar