reklamı kapat

POPÜLER

İddialı isimleri geride bıraktı; Mitsubishi Eclipse Cross için önemli ödül

Japonya merkezli olarak uzun süredir verilmekte olan yılın otomobili ödülü 2019 yılı itibarıyla Mitsubishi Eclipse Cross tarafından domine edildi.

Renault-Nissan grubuna dahil olmasının ardından kademeli olarak yükselişe geçen Mitsubishi, değişen piyasanın gerekliliklerine ilk olarak Eclipse Cross ile cevap vermeye başladı. Crossover piyasasında gerçekleşen bu hamlesini Eclipse gibi önemli bir modelinin ardını kullanarak yapan marka yavaş yavaş da önemli geri dönüşler almaya başlıyor. 1 Kasım 2017 ile 31 Ekim 2018 tarihleri arasında Japonya pazarına sunulan Japon otomobilleri arasından RJC’nin uzman üyelerince yapılan değerlendirmede kendisine yer bulan Mitsubishi Eclipse Cross, kısa süre önce birbirinden önemli modellerle son altıya kalmayı başarmıştı. Yapılan final değerlendirmesinin ardınsa ödülü kucaklayan isim olmayı başardı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sürüş dinamikleri öne çıktı

Eclipse Cross’un ödüle layık görüldüğü değerlendirmenin finalist kısmında Japona merkezli çok ciddi rakiplerin olduğunu altını çizerek belirtmek gerekiyor. Liste baktığımızda Honda CR-V, Honda Clarity HYBRID, Mazda CX-8, Suvaru Forester ve Nissan Serena e-POWER gibi isimler karşımıza çıkıyor. 2007 yılında ödülü alan Mitsubishi Kei’den sonra bugüne dek ilk kez bir Mitsubishi modeli, RJC Yılın Otomobili Ödülü’ne layık görülmüş durumda. RJC seçim komitesinin ödül sahibini belirledikten sonra yaptığı açıklamadaysa; “Eclipse Cross, sadece şık bir coupe görünümünü kompakt bir SUV’un özellikleriyle buluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda Mitsubishi’nin benzersiz Süper Dört Tekerlekten Çekişli Kontrol Sistemi (Super All-Wheel-Control-S-AWC) teknolojisi sayesinde dengeli sürüş kabiliyeti ve engebeli yollarda mükemmel performans da sergiliyor. Yeni geliştirilen 1.5 litre direkt enjeksiyonlu, turbo şarjlı benzinli motor ve manuel kontrollü 8 ileri vitesli CVT şanzımanı birleştirerek çevik sürüş performansı sunuyor.” ibarelerine yer verilmiş durumda.