reklamı kapat

POPÜLER

2021 Mitsubishi Eclipse Cross

Yeni yüzüyle çok daha çekici; 2021 Mitsubishi Eclipse Cross tanıtıldı

Dış ve iç dinamiklerde hissedilir değişimleri beraberinde getirecek 2021 Mitsubishi Eclipse Cross, hibrit motorla da tercih edilebilecek.

Mitsubishi cephesi son birkaç aylık periyot içerisinde çok fazla olumlu gelişmeler ışığında karşımıza çıkmadı. Pazar paylarında yaşanan düşüşler sebebiyle ürün satış stratejisini gözden geçiren marka, satışlarının düşük olduğu bölgelere bir süreliğine yeni araç ithalatı yapmayacak. Avrupa’da sadece yüzde 1, Kuzey Amerika’da yüzde ise 0.9 gibi çok düşük pazar paylarına sahip olan Mitsubishi’nin, bu sebepten ötürü ASX, Eclipse Cross ve Outlander modellerini Avrupa’ya göndermeyeceğini öğrendik. Bu gelişmelerin gölgesinde geçen sürecin ardından 2021 Mitsubishi Eclipse Cross yenilenen dinamikleriyle karşımıza duruyor. Son gelişmeler ışığında Türkiye’de de görmeyi beklemediğimiz yeni model, makyaj operasyonuyla çok daha çekici bir hal aldı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkanlarıyla 2021 Mitsubishi Eclipse Cross

Eclipse Cross’un tasarım dinamiklerin yapılan değişimler gözle görülür bir sınıf atlamayı beraberinde getiriyor. Markanın “Dynamic Shield” olarak isimlendirdiği bu karakterin modernizasyonu kapsamında ön bölümdeki ızgara, tampon ve ışıklandırma gibi temel parçaların tamamı değiştirildi. Aracın arka tarafında da ışıklandırmalar ve camlar olmak üzere hissedilir geliştirmeler kullanıcıları bekliyor olacak. 2021 model yılıyla birlikte Eclipse Cross’un kokpit bölümünde de bazı değişiklikler göze çarpıyor. Konsolun merkezinde tamamen yeni 8 inçlik bir multimedya ekran konumlandırılırken, önceki modellerde kullanılan touchpad’e veda ediliyor. Aracın kaputunun altındaki değişimlerde ise hibritin esintileri olacak. Outlander PHEV’de kullanılan 2,4 litrelik benzinli ve iki elektrik motorlu kombinasyon burada da varlığını sürdürecek. Halihazırda satışta olan 1,5 litrelik motor ise, turbo lag hissiyatının iyileştirilmesini beraberinde getiren yeni turbosuyla asfaltta olacak. Avustralya ve Japonya gibi pazarlarda bu yılın sonlarına doğru satışa sunulacak yeni Eclipse Cross’un fiyatları da önümüzdeki günlerde açıklanacak.

İlginizi çekebilir

Nissan Ariya