reklamı kapat

POPÜLER

Ralli genleriyle harmanlanan etkileyici proje; Mitsubishi Ute

25 Aralık 2018

Mitsubishi için bir gelenek olan motor sporlarının modern pickup hatlarıyla bir arada harmanlandığı tasarım, meraklılarının ilgisini çekecek.

Bağımsız tasarımcılar tarafından hayata geçirilen pek çok projenin, özellikle son jenerasyon otomobillerle birlikte asfalta yansıma konusunda çok daha cömert olduğunu görebiliyoruz. Gerek binek gerekse SUV sınıfındaki modellerle yansıyan bu cesur çizgiler, pickup dünyasına geçme konusunda da çok fazla zorlanmadı. Ford, Chevrolet ve Dodge gibi kemik isimlerin yeni jenerasyonlarında karşımıza çıkarttığı bu yapının Mitsubishi L200 için de gerçekleştiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Eclipse Cross ile birlikte başlı başına bir dönüşüme giden şirket, halihazırda en önemli modeli konumunda olan bu canavara başarılı bir plastik cerrahi uyguladı. Mitsubishi Ute adıyla karşımıza çıkan çalışma ise, markanın motor sporları genlerini oldukça başarılı şekilde yeniden yorumluyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan noktalar

Ajay Parameswaran isimli tasarımcı tarafından hayata geçirilen projenin detaylarına bakıldığında, Mitsubishi’nin yeni jenerasyon yüzü üzerine bir şekillenme görebiliyoruz. Özellikle LED ışıklandırma grubu ve ızgara ile hissettiğimiz bu noktalar, Lancer EVO’nun üzerinden hatırladığımız “RalliArt” logosuyla çok daha anlamlı hale geliyor. Tasarımcının projeyle ilgili herhangi bir rakamsal veri paylaşmaması, yer verilen lastik ve vinç gibi parçaların dışında elimize çok fazla bir hikaye vermiyor. Çalışmanın kokpit bölümü ise dış tasarıma göre daha sade ve pratik noktalar üzerine kurulu. Siz de çalışmayla ilgili düşündelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.

İlgili video

Rivian R1T