reklamı kapat

POPÜLER

Mitsubishi Lancer

Eclipse’nin ardından beklenen adım atılıyor; Mitsubishi Lancer, C segment SUV olarak dönüyor

Binek segmentten crossover sınıfına yükseleceği artık resmiyet kazanan Mitsubihi Lancer, tasarım bazında önemli sürprizler barındırabilir.

Mitsibushi‘nin 2017 içerisinde resmi tanıtımı gerçekleştirdiği ve geçtiğimiz günlerde yaklaşık 130 bin TL gibi bir fiyatla Türkiye pazarına da sunmaya başladığı Eclipse örneği, şirketin kendi içerisinde yeni bir planlamaya gittiğinin ilk kanıtıydı. 90’ların performans otomobili olarak bilinen Eclipse ismini, bir SUV’a vererek bazı fanatiklerinin tepkisine maruz kalan Mitsubishi’nin bu hamlesi, ticari kaygıların bir sonucu olarak hayata geçirilmişti. Renault-Nissan ortaklığına dahil olmasının ardından SUV sınıfına olan ilgiden pay kapma konusunda üretimlerine hız veren marka, benzer bir hamleyi üretimden kaldırdığını açıkladığı Lancer üzerine devam ettirecek. Eclipse göre çok daha büyük bir isim hatta bir kült olan bu modelini de SUV’a dönüştürme sürecinin ilk adımı ekim 2017’de e-Evolution isimli konseptiyle veren Mitsubishi, artık seri üretime geçme aşamasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Radikal düşünceler içerisindeyiz”

Renault-Nissan ortaklığının ardından satış rakamlarında iyileşmenin gözlemlendiği şirketin üst kademeleri, kısa vadeli planları içerisinde ürün gamında yenilenmeyi ilk plana almış durumda. CEO Briton Trevor Mann ve baş tasarımcı Tsunehiro Kunimoto önderliğinde yürütülen süreçte, halihazırda sunulan ASX ve Outlander gibi modellerle ilgili önemli kararların alınması gündemde. Konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Kunimoto; “2025 yılına kadar oldukça geniş bir ürün yelpazesi planımız var. ASX, Outlander ve L200 gibi modellerle ilgili önemli değişimler olacak. Ön planda ise Pajero ve Lancer’ın olacağını söyleyebilirim. Bu süreçte Muhtemelen Lancer sınıfına uyacak en uygun modellerden birisi olacak. Bu zamana kadar görülmemiş bir hatchack de yaratabiliriz. Ekip olarak radikal düşüncelere sahibiz.” diyerek modelin hatchback hatlarına sahip bir tasarım üzerine şekilleneceğini işaret etti. Bu da Toyota C-HR ve Nissan Juke gibi modellere benzer bir yapının yeni nesil Mitsubishi tasarım diliyle harmanlanacağı anlamına geliyor. Satışa sunulduğunda hibrit opsiyonuna da sahip olması beklenen yeni Lancer’ın kullanıcı kısmında nasıl karşılanacağını hep birlikte göreceğiz. Siz de Mitsubishi’nin bu hamlesiyle ilgili düşüncelerinizi bizlere yorum olarak iletebilirsiniz.