reklamı kapat

POPÜLER

Mitsubishi

Bir değişim haberi daha; Mitsubishi Mirage SUV olarak evrilecek

24 Temmuz 2018

Japonya merkezli kaynaklar, Mitsubishi’nin binek sınıftaki Mirage modelini SUV sınıfına terfi ettireceğini iddia ederek tartışma başlattı.

SUV pazarına olan ilginin önü alınamaz ilgi devam ederken otomobil üreticilerinin özellikle son iki yılda sayısız yeni model atağı da paralel bir hızda seyrediyor. Premium sınıfı da içerisine alan bu yayıl süreci Mitsubishi cephesindeyse biraz farklı ilerliyor. Eclipse Cross örneğinde olduğu gibi daha önceden binek sınıfta yer almış modellerin isimlerini SUV sınıfına aktarmayı tercih eden marka, Renault-Nissan ortaklığına dahil olmasıyla yükselişe geçmiş durumda. Bu yükselişin ikinci ayağıyla ilgili ortaya çıkan yeni bilgilerde ise önümüzdeki günlerde benzer hamlelerin atılacağını görüyoruz. Japonya kaynaklı olarak ortaya atılan iddiaların merkezinde ise Mirage var.

Nissan Juke’a rakip

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mitsubishi’nin bazı pazarlarda Mirage bazı pazarlarda ise Space Star olarak satışunu gerçekleştirdi otomobilin 180 derecelik bir değişim geçirmesi gündemde. Eclipse Cross’un altında konumlandırılacak olan bu modelin rakipleri ise Hyundaki Kona, Peugeot 2008 Nissan Juke ve Renault Captur gibi önemli isimler olacak. Kompakt Crossover sınıfını içerisine alan bu üyelerden Captu ve Juke ise gündemde olan modelle altyapı kardeşi olacak gibi görünüyor. Kaputunun altında 0,9 litreden başlayıp 1,5 litre dizele kadar uzanan motor seçenekleriyle gelecek olması da şimdilik bu modelle ilgili karşımıza çıkan detaylardan. Tanıtım ve satış süreciyle ilgili henüz net bir bilginin yer verilmediği parçalar arasında dikkatimizi çekenlerden birisi de Mitsubishi’nin Sport Super Mini sınıfıyla da ilgilenmesi oldu. Eğer bu gerçekleşirse Suzuki Swift Sport ve Ford Fiesta ST-Line gibi modellerin yanına yeni bir üye de görebiliriz. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

Sizce Mitsubishi Nissan Juke ve Hyundai Kona'nın sınıfında bir model üretmeli mi?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...