reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

2019’da geliyor; Skoda Rapid tamamen değişerek Volkswagen Golf’e rakip olacak

2012 yılından günümüze kadar gelen Skoda Rapid, önümüzdeki yıldan itibaren hiç olmadığı kadar değişime uğrayarak farklı sınıfa geçiş yapacak.

Kodiaq ile birlikte tarihinin ilk SUV modelini üreten ve sonrasında gelecek planlamasını da trendler üzerinden sürdüren Skoda, binek segmentte kısır bir döngü içerisinde. Superb ve Octavia‘nın ağırlığıyla devam eden süreçte Fabia’nın biraz da olsa geri planla kalması, kelimenin tam anlamıyla arafta yer alan Rapid‘e yarayacak gibi gözüküyor. C segment hatcbach sınıfında bir model bulundurmayarak bugüne kadar ilginç bir yol seyreden Çek üretici, sonunda bunu değiştirme konusunda ciddi bir adım atıyor. Bu konuda en uygun model konumunda olan Rapid’i ele alacaklarını belirten markanın Satış ve Pazarlama Müdürü Alain Favey, önümüzdeki yıl itibarıyla çok ciddi değişimlerin olacağını vurguluyor. Rapid’de önemli teknolojik destek ve tasarım değişimi göreceğimiz bu süreçte hatcback gövde tipinin yanında isim değişikliği de masada görünen ilk detaylar arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk planlama yapıldı

Yenilenmiş formuyla marka içerisinde sınıfı için iddialı bir hamle olarak görülen yeni Rapid’in, satışları ikiye katlayacağı beklentisi de oluşmuş durumda. Modelle ilgili açıklamalarında; “Yeni jenerasyon Rapid içerisinde station wagon versiyonunu sunmayacağız. Ortaya çıkacak olan bu model doğrudan Volkswagen Golf’e rakip olacak nitelikler barındıracak. Bu sınıfta Golf’ün gerçek rakibi kesinlikle Rapid olacak.” diyen Favey şimdiden ne kadar iddialı olduklarını cömertçe ortaya koydu. Motor ve altyapı konusunda Volkswagen grubunun diğer üyelerinde olduğu gibi paylaşımın devam edeceğini düşündüğümüzde, Rapid’in iddiasını tasarım ve özgün özellikleri oluşturacak gibi. Rapid’in bu dönüşümü ile ilgili beklentilerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.