reklamı kapat

POPÜLER

Mitsubishi Lancer Evo

Karşınızda dünyanın belki de en siyah Mitsubishi Lancer Evo modeli [Video]

Mitsubishi Lancer Evo sevenleri, özellikle de aracı siyah renkte beğenenleri sahip olamadıkları için üzecek bir versiyon hazırlandı.

Mitsubishi Lancer Evo, Subaru Impreza ile beraber dünyanın en çok fan kitlesi bulunan araçları arasında yer alıyor. Bu efsaneyi şimdi gündeme getiren ise özel bir modifikasyon çalışması oluyor. DipYourCar tarafından hazırlanan bu videosunu yukarıda izleyebileceğiniz özel Evo modeli, direkt olarak Musou Black ile boyanmış. Bunun sonucunda da karşımıza yukarıda da dediğimiz gibi dünyanın belki de en siyah Evo’su çıkmış. Bu boya daha önce sık sık karşımıza çıkan Vantablack ile benzerleri gibi ışığı neredeyse yansıtmadığı için ortaya çok ilginç bir görüntü çıkıyor. Bu durumu sevenler de bulunuyor sevmeyenler de. Ancak sonuç gerçekten”fark yaratmayı” başarıyor. Işık yansıması olmadığından aracın hatları hemen hemen kayboluyor. Adeta bir kamuflaj gibi olan boya, oyunlarda zaman zaman görülen “dokuların yüklenmemesi” sorununu gerçek hayata taşıyor izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mitsubishi Lancer Evo için kullanılan boya oldukça pahalı

Yani böyle “karanlık” bir araca ulaşmak ucuz değil. Aktarıldığı kadarıyla 1 litrelik Musou Black‘in yurt dışı fiyatı yaklaşık olarak 170 dolar seviyesinde yer alıyor. Ayrıca bu boyanın normal kullanım için uygun olmadığı da söyleniyor. Kaynaklara göre bu aracı normal olarak yollara çıkarmak ve farklı hava şartlarında, özellikle de yağmurda kullanmak imkansız. Ancak yine de ortaya çıkan sonuç gerçekten ses getirmeyi başarıyor. Başka araçlar üzerinde bu benzer başka çalışmaların da yapıldığını belirtmek gerekiyor.