reklamı kapat

POPÜLER

Apple MacBook Pro
Apple MacBook Pro

Giriş seviyesi yeni MacBook Pro modelleri ve nefes kesen Türkiye fiyatları

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce yeni giriş seviyesi MacBook Pro modellerini tanıttı. İşte modellerin özellikleri ve Türkiye fiyatları;

Apple, yıllar önce yeni nesil MacBook Pro ailesini tanıttığı zaman Touch Bar birimi olmayan iki adet giriş seviyesi 13 inç modeli de karşımıza çıkarmıştı. Bugün yapılan güncellemeyle Touch Bar olmayan 13 inç MacBook Pro’lar ortadan kalktı. Artık tüm MacBook Pro’larda Touch Bar ve bağlantılı olarak Touch ID parmak izi sensörü bulunuyor. Modellerin tasarımını değiştirmeyen firma, alt seviye 13 inç modellerde artık Intel’ın 8. jenerasyon işlemcilerini (Core i5 ya da Core i7) kullanıyor. Bu modellerden 128 GB SSD’li versiyon 10.299 TL, 256 GB SSD’li versiyon ise 11.899 TL Türkiye fiyatına sahip. İki cihazda da ortak olarak Intel Iris Plus Graphics 645 ekran kartı ve 8 GB 2133 MHz LPDDR3 RAM karşımıza çıkıyor. True Tone Retina sahip yeni 13 inç MacBook Pro modellerinde Apple’ın T2 güvenlik çipi de aktif olarak bulunuyor. Güncellenmiş bir klavye taşıyan cihazlar, iki farklı renk seçeneğine sahip. 15 inç MacBook Pro’larda ise bir güncelleme görünmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni MacBook Pro modelleri yanında önemli bir gelişme daha var

Firma yaptığı güncelleme ile 12 inç MacBook modelinin satışını durdurdu. Artık MacBook ailesi MacBook Air‘den başlıyor. True Tone ekran ile güncellenen yeni MacBook Air’in Türkiye başlangıç fiyatı ise 8.699 TL seviyesinde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni MacBook Air