reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Pro
macbook
macbook

Türk tasarımcıdan MacBook Pro Touch konsepti

Apple, Touch Bar’lı MacBook Pro’yu yaklaşık iki yıl önce görücüye çıkartmıştı. Fonksiyon tuşlarının yerini alan ve çoklu dokunmayı algılayabilen Touch Bar şu anda sadece 13 inç ve 15 inç yeni MacBook Pro modellerinde mevcut.

Advertisement

Apple, MacBook Pro modelini 2 yıldır güncellemese de tasarımcılar MacBook Pro modeline farklı yorumlar getiriyor. Furkan Kasap isimli endüstriyel tasarımcı, Touch Bar’lı MacBook Pro’yu kendince yorumladı. Çalışmasını Behance üzerinden paylaşan Kasap, bilgisayarın tasarımı için Photoshop, After Effects ve Media Encoder uygulamalarını kullandı. Fiziksel tuşların tercih edilmediği bilgisayarda tamamen sanal tuşlar yer alıyor. Mevcut Touch Bar’dan çok daha gelişmiş özellikler sunan bilgisayarda Touch Bar kısmı çok daha büyük alanı kapsıyor. Klavyede büyük görsellerin eşlik ettiği MacBook Pro konseptinin ilgi çekici bir tasarıma sahip olduğunu söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

13 ve 15 inçlik MacBook Pro’nun Türkiye satış fiyatı ne kadar?

Retina ekranlı 13 inçlik MacBook Pro’nun başlangıç fiyatı 7.699 TL, 15 inçlik MacBook Pro’nun başlangıç fiyatı ise 14.999 TL.

İlgili Video

Şirketin mevcut MacBook Pro ailesi