reklamı kapat

POPÜLER

Apple silikon mac windows

Face ID ve ikinci jenerasyon Touch Bar’lı MacBook Pro yolda

Teknoloji devi Apple, Face ID teknolojisini şu an sadece iPad ve iPhone’larda kullanıyor. İşte bu durum yeni MacBook Pro ile değişiyor.

Apple’ın gelişmiş TrueDepth kamera sistemi üzerine kurulan Face ID yüz tanıma teknolojisi, kısa süre önce macOS Big Sur kodlarında bulunan sağlam detaylar üzerinden yakında Mac tarafına da gelecek denilmişti. İşte bu konuda ilk adım bir iMac değil gelecek yeni MacBook Pro modeli ile atılacak deniyor. Bu da MacBook’larda şu an sadece Touch ID kullanabilen bazı kullanıcılar için çok güzel görünüyor. Windows dünyasında yüz tanıma uzun süredir yer alıyor. Yeni MacBook Pro’nun Face ID’ye ek olarak ikinci jenerasyon Touch Bar birimiyle geleceği de sızıntılar arasında yer alıyor. Henüz ikinci jenerasyon Touch Bar’ın neler sunacağı bilinmiyor. İlk sürüm genel olarak çok kullanışlı bulunmuyor. Apple’ın bu konudaki geri dönüşlerden ikinci sürümü çok daha iyi hazırladığı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, Mac tarafında büyük bir dönüşüm yapıyor

Apple, hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda bilgisayarları için Intel’e olan bağımlılığını bitirme adımını attı ve “Apple silikon” adı altında Mac dünyasında kendi işlemcilerini kullanmaya geçeceklerini açıkladı. Apple Silikon’lu ilk Mac’lerin yıl sonunda gelmesi bekleniyor. Bu bağlamda yukarıda adı geçen Face ID ve ikinci jenerasyon Touch Bar’lı yeni MacBook Pro’nun Apple silikon temelli olduğu düşünülüyor.

Firmanın 16 inç MacBook Pro modeli