reklamı kapat

POPÜLER

Tesla pickup

Tesla pickup, satışa çıkmadan Ford F-150’nin tahtına göz dikti

Henüz özellikleri dahi detaylanmayan Tesla pickup, Amerika pazarındaki kullanıcılar için şimdiden ilgi listesinin üst sıralarında yer alıyor.

Bu zamana kadar ortaya koyduğu her modelde başka bir meydan okuma içerisine giren Tesla için önümüzdeki birkaç yıl daha çetin sürecek. Satış ve teslimat adetlerinde rekora imza atarak yükselişine devam eden markayı devler ligi niteliğinde bir mücadele bekliyor. Bu mücadelenin karşı tarafında ise Amerika’nın sınıfında en çok satan modeli konumunda olan Ford F-150 var. Geliştirme süreci devam etse de şu ana kadar henüz kendisiyle ilgili ciddi bir bilgi alamadığımız Tesla pickup modeli, buna rağmen liderin tahtını sallamaya başlamış görünüyor. Yapılan araştırma sonucunda elde edilen veriler şimdiden elektrikli pickup modelinin kullanıcıların radarında olduğuna işaret etmekte.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla pickup hakkında masada görünenler

Aracın geliştirme sürecini büyük titizlikle yürüten Tesla, bilgi aktarımı konusunda ketum tutumuna devam ediyor. Buna rağmen pek çok kaynakta rastlayabileceğimiz bazı ortak rakamlara da erişmek mümkün. Farklı batarya paketleri üzerinden 800 kilometreye kadar menzil kat edebilmesi beklenilen pickup, Model 3‘te de gördüğümüz çift elektrik motor kombinasyonuyla piyasaya sürülecek gibi görünüyor. Süreç içerisinde konuşan Elon Musk ise, modelin 50.000 doların altında etiket fiyatına sahip olacağını ve Ford F-150’den daha iyi olacağını net şekilde ifade etmişti. Nitekim tüm bu parçaların ışığında ortaya çıkan analiz haritası, henüz piyasaya çıkadan Tesla’nın bu alanda ilgi çektiğini gösteriyor. Nisan ayında Rivian ile ortaklığa giden Ford’un elektrik bu alandaki elektrik planlamarı da merak konusu.

İlginizi çekebilir

Rivian RT1 elektrikli pickup