reklamı kapat

POPÜLER

Karma

Karma’dan Tesla Cybertruck’a rakip elektrikli pickup geliyor

Bloomberg‘in haberine göre bir zamanlar Fisker olarak bilinen Çinli otomobil üreticisi Karma, elektrikli bir pickup hazırlığı içinde. Karma, 2020’nin sonuna doğru elektrikli bir pickup konseptini göstereceğini açıkladı.

Ayrıntılar az olsa da, kamyonun yeni bir dört tekerlekten çekiş sistemine destek vermesi bekleniyor. Söylenenlere göre pickup araç 135 bin dolar değerindeki Revero lüks sedan hibrit otomobilden daha uygun fiyat etiketine sahip olacak.  AWD platformunun lüks bir SUV araç için de kullanılacağı söyleniyor. Ancak bu modelle ilgili bir ayrıntı şu an için ne yazık ki yok. Düşük fiyatlı elektrikli kamyonların özellikle pikapların popüler olduğu Kuzey Amerika’daki kullanıcılar tarafından tercih edileceğe benziyor. Tesla‘nın kısa bir süre önce duyurusunu gerçekleştirdiği Cybertruck  ile Ford’un F150 modeline rakip olacağı söylenen Karma pickup’ın nasıl bir performans sergileyeceği ise henüz bilinmiyor. Performans açısından güçlü performans sergilemesi beklenen aracın menzil değeriyle de dikkat çekeceği konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karma kendi teknolojisini diğer otomobil üreticilerine de verebilir

Karma, geçtiğimiz yıl yaklaşık 1.000 adet Revero satmış ve kasım ayında da daha yüksek performanslı GT versiyonunu piyasaya sürmüştü. Ürün ve iş stratejisini denetleyen Pavlov, şirketin elektrikli ve otomatik sürüş teknolojisini diğer araç üreticilerine lisanslamayı düşündüklerini ve bunun da araç satışlarını artırabileceğini söyledi. Elektrikli pickup ve SUV modelleriyle ilgili detaylar açığa çıktığında sizlere aktaracağız.

İlginizi çekebilir

Tesla Cybertruck tanıtım videosu