reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone 11 FiLMiC Pro

iPhone 11 ve 11 Pro sahiplerinin çok seveceği video uygulaması

iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max sahiplerinin dikkatini çekecek DoubleTake uygulaması çıktı. Birden fazla kamera ile video çekme devri başladı.

iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max cihazlar için özel hazırlanan yeni FiLMiC Pro uygulaması DoubleTake ile kişiler artık cihazlarının iki kamerasını aynı anda kullanarak video çekebiliyor. Bu sayede örneğin aynı anda hem ön hem de arka kamera kullanılarak çekim yapılabiliyor. Ya da aynı anda hem ultra geniş açı hem de telefoto kamera ile video kaydetmek mümkün oluyor. Genel olarak çok kullanışlı bir arayüze sahip olan ve özellikle telefonuyla sık sık Vlog çekenleri çok memnun edecek uygulama, ücretsiz olmasıyla da beğeni topluyor. FiLMiC tarafından iPhone 11 ailesinin resmi lansmanında da gösterilen birden fazla kamera kullanarak video çekme özelliği, içerik üreticilerin yaratıcılığını iyice artıracak gibi görünüyor. Dört farklı kamerayı gösterebilen DoubleTake uygulaması, bu konuda da büyük bir çekim rahatlığı sağlıyor ve bazı manuel ayarlara da aktif olarak izin veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11 ailesi kamera konusunda oldukça iddialı

Bu konuda iPhone 12 ailesi de çok iddialı gelecek deniyor. Ancak modellerin henüz kameraları hakkında somut bir bilgimiz yok. Diğer özellikler ise uzun süredir gündemde bulunuyor. Bunlara tekrar bakarsak ailenin en altında iPhone 12 modeli yer alıyor ve bu model söylendiği kadarıyla 5,4 inç OLED ekran, çift arka kamera ve 699 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak. Yeni seride bir de 12 Max modeli yer alıyor. Bu model ise 6,1 inç OLED ekran, çift arka kamera ve 799 dolar başlangıç fiyatı ile geliyor. Daha sonra ise karşımıza iPhone 12 Pro çıkıyor. Bu modelin 6,1 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü ve 999 dolar başlangıç fiyatıyla yolda olduğu aktarılıyor. 12 Pro Max ise tam 6,7 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü ve 1.099 dolar başlangıç fiyatıyla geliyor. Tüm modellere gücünü 5 nm üretim sürecinden çıkan A14 Bionic işlemci veriyor.