reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 11 Pro

Eski iPhone modellerine de gelecek iPhone 11 Pro özelliği

Apple‘ın 13 Eylül akşamında tanıttığı iPhone 11 Pro ve 11 Pro Max modellerinde yer alan kamera özelliği, artık eski sınıfına geçen diğer iPhone’lara da geliyor.

iPhone 11 Pro ve 11 Pro‘da iOS 13 temelli bir kamera özelliği yer alıyor. 13 Eylül lansmanında Filmic Pro‘nun yeni versiyonu üstünde gösterilen bu özellik, kişilerin aynı anda telefonların birden fazla kamerası ile video çekmesine imkan tanıyor. Bu sayede örneğin aynı anda hem ön hem de arka kamera ile video çekilebiliyor. Aynı zamanda kişiler aynı anda hem de ultra geniş açı hem de geniş açı ile video kayıt altına alabiliyor. İşte bu altyapı, açıklandığı kadarıyla “artık eski sayılan” iPhone XS, iPhone XR ve aynı zamanda 2018 iPad Pro modellerine de geliyor. Bu cihazların sahibi birçok kişiyi mutlu edecek bu detay, yaratıcı işlere imza atılmasına aracılık ediyor. Bunun için özel uygulamalara gerek olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Yerleşik uygulama maalesef çoklu kamera kullanımından yararlanamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11 Pro ve 11 Pro, kamera konusunda çok iddialı modeller

Modellerin kameraları hakkındaki tüm detaylara burada ulaşabilirsiniz. Ancak burada kısa bir özet yaparsak telefonların arkasında 13 mm odak uzaklığına sahip 12 megapiksel F2.4 ultra geniş açı (120 derece) + 26 mm odak uzaklığına sahip 12 megapiksel F1.8 geniş açı + 52 mm odak uzaklığına sahip 12 megapiksel F2.0 telefoto kameralar bizleri karşılıyor. Hepsi aynı kalitede olan bu kameralar yüksek kalite sunuyor ve gece moduyla geliyor. Ayrıca yukardaki haberde detaylandırdığımız bir Deep Fusion özelliği de sunuluyor.

İlgili Video