reklamı kapat

POPÜLER

Filmic Pro

iPhone’larda video kalitesini artıran Filmic Pro, profesyonel kameralara kafa tutuyor

Son zamanlarda mobil fotoğrafçılığın ön plana çıkmasına katkı sağlayan uygulama geliştiricileri elde ettikleri sonuçlarla profesyonellerin bile tercih edeceği çalışmalara imza atıyor. Bunlar arasında yer alan FiLMiC Pro kullanıcıların iPhone cihazlarda çok daha kaliteli videolar kaydetmesine imkan tanıyor.

Apple’ın en yeni programlama dili Swift 2.0 ile yeniden geliştirilen uygulamanın beta versiyonunda RED Weapon gibi profesyonel kameralarda kullanılan bir özellik yer alıyor. Uygulamaya 4K çözünürlükte eklenen log profil sayesinde gölgelerdeki ve vurgulardaki ayrıntıları görmeden video kaydı yapmak mümkün oluyor. Film tadında videolar çekilmesine imkan tanıyan uygulamada süper geniş en-boy oranında 24 fps’te (sinema standardı) ve 100 Mbps’te 4K video kaydı çekmek mümkün. RED Weapon haricinde Sony, Blackmagic, Canon Cinema ve Panasonic GH4/GH5 gibi kameralarda yer alan bu özelliğin telefonda kullanabilmemiz gerçekten çok güzel.

Özellikle iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kullanıcılarına hitap eden bu uygulamayı 26,99 TL ödeyerek telefonunuzda kullanabilirsiniz. Uygulamanın bağlantı linkine haberin devamında ulaşabilirsiniz.