reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 2020 Apple

Dikkat çekici daha uygun fiyatlı iPhone iddiası

Apple, 2020 yılında dört farklı iPhone modeliyle karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Firma satışları artırmak adına “bütçe dostu” bir model hazırlığında olabilir.

Apple’ın satışları yüksek iPhone fiyatları nedeniyle düşüyor. 2018 ve 2019’da bu konuda beklentilerin oldukça altında kalan firma, 2020’de süreci değiştirmek istiyor. İşte bunu sağlayacak cihaz, seriye yeni katılacak daha uygun fiyatlı iPhone 8 boyutundaki model olacak gibi görünüyor. Analistler 5,4 inç, 6,1 inç ve 6,7 inç modellerinin yanında büyük ihtimalle 4,7 inç ekranlı dördüncü bir iPhone’un geleceğini belirtiyor. Diğer modellerden farklı olarak OLED değil LCD taşıması beklenen bu 5G desteği taşımayacak cihaz, Türkiye gibi pazarlar için büyük önem arz ediyor. Bu iPhone’la Türkiye’de çok özellikle devasa Çin ve Hindistan pazarlarını hedefleyen Apple, satışları artırmak adına buna oldukça ihtiyaç duyuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019’da gelecek modelleri iPhone XI, XI Max ve XR 2019 olacak

Bu cihazlar güçlerini 7 nm+ üretim sürecinden çıkacak A13 Bionic işlemciden alacak. Daha hızlı bir FaceID yüz tanıma sistemi barındıracak yeni iPhone’ların, ters kablosuz şarj sunacağı söyleniyor. Telefonlardan iPhone XI ve XI Max arkasında üç adet, XR 2019’un arkasında ise iki adet kamera bulunuyor. Özel bir gece çekim modu taşıyacak denilen telefonlar, USB-C yerine yine Lightning ile gelecek gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Note 10 için gelen ilk resmi video