reklamı kapat

POPÜLER

2019 iPhone 3D Touch

Yeni iPhone modelleri için kesinleşen garip detay

Apple’ın yeni 2019 iPhone ailesiyle kullanıcıların uzun yıllardır hayatında olan 3D Touch özelliği kesin olarak rafa kalkıyor gibi görünüyor.

Biliyorsunuz Apple’ın iPhone XR haricindeki tüm yeni modellerinde 3D Touch özelliği aktif olarak yer alıyor. Bu özellik sayesinde ekrana uygulanan basınca bağlı olarak etkileşim sunuluyor. Buna oldukça alışan ve kullanmayı seven kullanıcılar için kötü bir haber var. Çünkü 3D Touch özelliği 2019 iPhone modellerinde yer almayacak. Bunun yerine XR’da olduğu gibi uzun basma ile etkileşim dönemi başlayacak deniyor. Firmanın titreşim motoruyla birleştirdiği “Haptic Touch” isimli bu özellik, 3D Touch ile birebir olmasa da yakın bir deneyim sunuyor. Yeni cihazlardan 3D Touch için gereken donanımı kaldırarak tasarruf edecek gibi görünen teknoloji devi Apple, bu konuda ilginç bir adım daha atıyor. Çünkü gelen bilgilere göre iOS 13 bu hali hazırda sorunsuz çalışan özelliği iPhone X ile Xs ailesinden de kaldırıyor. 2019 iPhone’lar “XI, XI Max ve XR (2019)” modellerinden oluşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 iPhone modelleri yanından iPad için de bir haber var

Söylendiği kadarıyla Apple’dan yeni giriş seviyesi iPad geliyor. En uygun fiyatlı iPad modelinin ekranını 9,7 inç’ten 10,2 inç seviyesine çıkaracağı söylenen firma, bu modelin seri üretimine bu ay başlayacak deniyor. Bu açıdan çok yakında lanse edileceği düşünülen model, inceltilen çerçeveler ile 9,7 inç ile aynı boyutta daha büyük ekran sunacak gibi görünüyor. Ancak burada gövdenin büyüme ihtimali de bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

IKEA’dan oyunculara özel aksesuarlar