reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone XI, XI Max XR 2019
Apple iPhone XI, XI Max XR 2019

Apple’dan iPhone XI ve XI Max için tepki çekecek değişiklik

Teknoloji devi Apple’ın gelecek iPhone XI ve XI Max modelleri için sıkı kullanıcıların tepkisini çekecek bir gelişme ortaya çıktı.

Apple’ın 2019 iPhone ailesi iPhone XI, XI Max ve XR 2019 modellerinden oluşuyor. İşte bu ailenin en önemli modelleri XI ve XI Max, karşımıza 3D Touch özelliği olmadan çıkacak deniyor. Biliyorsunuz Apple 3D Touch özelliğini uzun süredir kullanıyor ve kullanıcılardan da olumlu geri dönüşler alıyor. Bu özellik sayesinde ekrana uygulanan basınca bağlı olarak etkileşim sunuluyor. Yeni modellerde 3D Touch’ın yerini “Haptic Touch” alıyor. Yani iPhone XR gibi “uzun basma” temelli bir altyapıya geçiş yapılıyor. iPhone XR’da bu özelliğin olmamasının arkasında ince çerçeveli bir LCD telefon üretebilmek yer alıyor. Bu açıdan OLED ekranı X / Xs ailesinde sorunsuz olarak çalışan 3D Touch’ın yeni modellerden neden kaldırdığı tam olarak anlaşılamıyor. Bazı kaynaklar firmanın yeni nesil Taptic Engine “titreşim motoru” ile artık 3D Touch olmadan da benzer bir deneyimi sunabileceğini belirtiyor.

Apple iPhone XI, XI Max XR 2019
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone XI, XI Max ve XR 2019 hakkında diğer yenilikler şöyle

Telefonlardaki en büyük yenilik kamera tarafında karşımıza çıkıyor. XI ve XI Max’te üçlü arka kamera, XR 2019’da ise çiftli arka kamera bulunuyor. Daha hızlı bir FaceID sistemini barındıracak modellerin, ters kablosuz şarj sunacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Buna ek olarak iki farklı Bluetooth kulaklık aynı anda XI, XI Max ve XR 2019 modellerine bağlanabilecek. iPhone tarafında ilk defa sunulacak bu özellik, kişilerin AirPods ve Powerbeats Pro kablosuz kulaklık modellerini tek bir telefona bağlayarak aynı içeriği çalmasına imkan tanıyacak. Güçlerini 7 nm+ üretim sürecinden çıkacak A13 Bionic işlemciden alacak telefonlar, bu açıdan çok güçlü olacaklar.

İlginizi Çekebilir

Manivelalı oyun konsolu Playdate