reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone XI

iPhone XI modelini iPhone SE tasarımıyla karşımıza getiren konsept [Video]

Apple’ın 2019 iPhone ailesi oldukça merak ediliyor. Birçok bilginin geldiği aile, bu sefer iPhone XI modelini iPhone SE tasarımıyla karşımıza getiren konsept ile gündemde.

Geçen hafta yayımlanan habere göre 2019 iPhone ailesi 2018’de de olduğu gibi üç farklı modelden oluşuyor. Bunların sırasıyla 6,5 inç OLED ekranlı iPhone XI Max, 5,8 inç OLED ekranlı iPhone XI ve 6,1 inç OLED ekranlı iPhone XR (2019) olduğu söyleniyor. Bu modellerden normal iPhone XI için hazırlanan konsept, telefonu iPhone SE tarzı bir köşeli tasarımla karşımıza getiriyor. Biliyorsunuz yeni iPad Pro modellerinde de buna benzer bir yapıyı tercih eden firma, yeni telefonlarında da bu dönüşümü yapabilir deniyor. Oldukça güzel hazırlanan yukarıda izleyebileceğiniz konsept, ekrana entegre Touch ID parmak izi sensörü üzerine kuruluyor. Buna karşın Face ID‘ye de sahip model, gücünü A13 Bionic işlemciden alıyor. Product (RED) kırmızısını standart bir renk haline getiren konsept, arkasında üçlü kamera taşıyor (Sadece Max modelinde olabilir) ve çok hızlı WiFi bağlantıdan bahsediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone XI için büyük yenilikle beklenmiyor.

Bu hızlı WiFi bağlantısının arkasında ailenin Wi-Fi 6 standardına destek vereceği söylentileri yer alıyor. Bu sayede mevcut kullandığımız Wi-Fi 5’e oranla bağlantı hızı yüzde 40 oranında artacak telefonlar, IEEE 802.11ax teknolojisini temel alacak. 2019 ailesinin 5G bağlantı desteği sunacağı da dikkat çeken yeni bilgiler arasında yer alıyor. Firmanın bunun için MediaTek ve Samsung‘dan 5G modem alacağı söyleniyor.