reklamı kapat

POPÜLER

Metro Exodus

Metro Exodus Steam’den kaldırılıyor

Epic Games tarafından bugün yapılan açıklamayla, çıkışı milyonlarca oyuncu tarafından heyecanla beklenen Metro Exodus oyununun Epic Games mağazasına özel olacağı ve sadece bu platformda satılacağı duyuruldu. Metro Exodus Steam’den kaldırılacak. Sadece önsipariş süresinde satın alma işlemini gerçekleştiren kullanıcılar oyuna Steam üzerinden erişebilecek.

4A Games tarafından geliştirilen ve Deep Silver’ın yayıncılığını yaptığı Metro Exodus, kıyamet sonrası bir dünyada Moskova’da geçiyor ve oyuncuları nükleer felaket sonucu harap olmuş Moskova’ya ek olarak Rusya’nın diğer bölgelerinde etkileyici bir serüvene çıkarmayı hedefliyor. Şu an ön siparişle alınabilen oyunun Avrupa fiyatı 49.99 Euro olurken, ülkemizde ise 309 TL’den satışa sunuldu. Oyunun hem standart hem de Gold sürümleri mağazada olacak. Ayrıca yapılan açıklamaya göre serinin önceki oyunları olan Metro 2033 Redux ve Metro Last Light Redux da ilerleyen dönemde Epic Games mağazasındaki yerini alacak. Böylece Metro oyunlarının Steam günleri son bulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Epic Games Store geçtiğimiz haftalarda yaptığı başka bir açıklamayla merakla beklenen The Division 2 de dâhil olmak üzere Ubisoft oyunlarının da Epic Games Mağazası üzerinden satılacağını duyurmuştu. Bu hamleyle birlikte Epic Games Store ve Steam arasındaki savaş ateşlenmiş, rekabet iyice kızışmış oldu.

İlginizi çekebilir

Fortnite 6. sezon yenilikleri