reklamı kapat

POPÜLER

Post apokaliptik Rusya’ya dönüş: Metro Exodus’tan ilk fragman [Video]

Bazı oyun serileri vardır, kolay kolay terk edilemez. Tanıtım fragmanıyla E3 2017’de tüylerimizi diken diken eden Metro da o serilerden…

Metro: Last Light‘ın ardından geçen 4 yılda bu post apokaliptik evrene duyduğunuz özlem uç noktaya ulaştıysa, dün Microsoft’un lansımanında yapılan Metro Exodus duyurusuyla cüzdanınızı ekrana fırlatmış olabilirsiniz. Rusya ve post apokaliptik dünyayı bir araya getiren enfes serinin yeni oyunu Xbox One X’in sunduğu 4K deneyimle adeta gözlerimize bayram ettirdi desek yeri. Hayatta kalma oyunu olan Metro Exodus’ta mutant hayvanlara doyacağımız gibi yavaş dolumu yüzünden kalp krizi yaratmaya birebir arbaletlerle oyun deneyimini en üst noktaya taşıyacağız gibi görünüyor.

Grafiksek açıdan nefes kesen bir performans sergileyen oyun, Moskova’da geçiyor. Artyom’u kontrol ettiğimiz oyun Metro: Last Light’ın “ana hikaye” olarak kabul edilen Redemption sonunu takip ediyor. Oyuncuların oyunun ilerleyen noktalarında Moskova’dan ayrılacağı ve post apokaliptik Rusya’ya açılacağı detaylar arasında yer alıyor. Oyunda hayranların sevdiği eski karakterlere de yer verileceği belirtiliyor. Ancak hangi karakterlerin dahil olacağı şimdilik açıklanmadı.

Pek çok yeni dinamikle gelen Exodus, silah, eşya ve karakter çeşitliliğini artırmayı ihmal etmemiş. Metro Exodus için net bir çıkış tarihi açıklanmadı ancak 2018‘de Xbox One için çıkacağı belirtildi. Microsoft’a özel olarak çıktığı söylenmediği için aynı tarihlerde PS4 için de çıkışını gerçekleştirebilir diye düşünüyoruz.

VİDEO